Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez vajon plágiumnak minősül?

Ez vajon plágiumnak minősül?

Figyelt kérdés

Ha van a szakdolgozatomban egy fél oldal, amint egy tartalmi lényegében egy doktori disszertációból ,,vettem ki,,.

A ,,vettem ki,, részt úgy értem, hogy tegyük fel az volt leírva, hogy: az ég kék, én pedig úgy írtam le, hogy: kék az ég... (Ezt egyszerű mondatot csak a szemléltetés szempontjából írtam).


2016. nov. 12. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha megjelölöd a forrást, akkor nem. Ha úgy állítod be, hogy te jöttél rá arra, hogy kék az ég, akkor igen.
2016. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mint mondtam ez közel egy fél oldalas rész, csak átfogalmazva, ilyennel mint például a szórend megcserélése, egyéb kötőszavak hozzátételével stb...

A részlet végére odatettem a forrást, de külön külön minden mondat után nem...

2016. nov. 12. 22:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és ahonnan átfogalmaztam ezt, ott sincs semmi forrás, ergo saját megfogalmazás lehetett, de így hogy én is ,,átfogalmazom,, így már nekem is saját nem? :D
2016. nov. 12. 22:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Tök mind1, hogy fél mondat, fél sor vagy fél oldal, ha ott a hivatkozás, akkor nem plagizálás. Persze hogy nem kell minden mondat után kitenni a hivatkozást, elég arra a részre egyszer utalni, hogy honnan van.

Nem tudom pontosan milyen területről van szó, de ha az eredeti dolgozatban nincs hivatkozás az vagy azért van, mert ő az aki azt a dolgot először leírta (pl. egy kísérletet elvégzett és az eredményeit taglalja), vagy egy triviális állításról van szó (a víz 100°C-on forr 0,1MPa nyomáson), (vagy esetleg plagizált).

Attól, hogy megcseréled a szavak sorrendjét, de ugyan azt írod le, attól még nem lesz a sajátod.

2016. nov. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen alapvetően ez egy ,,triviális,, rész csak tetszett a tömör lényegre törő frappáns megfogalmazás és, hogy még se legyen pont ugyan olyan, ezért próbálgattam átfogalmazni.

2016. nov. 12. 22:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés hiszen ha olyan nagy kutyák mint a Snitt Pál is lebukott. Szóval jobb nem kockáztatni.
2016. nov. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!