Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb iskola Esztergom...

Melyik a jobb iskola Esztergomban, a Dobó Katalin vagy a Szent Erzsébet?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket válasszam? Mindkettőhöz megvannak a képességeim, de nem tudok dönteni, félek hogy a Dobó kicsit versenyistállós, nem szeretném ha a tanulás miatt nem lenne időm másra.
2016. nov. 14. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Barátnőm 2007-ben Erzsébetben kezdte, ő neki az a suli annyira nem jött be leginkább a vallási dolgai miatt, ő a következő tanévben 2008 szeptemberébe ment át a Dobóba és neki kifejezetten tetszett. Öccse tavaly végzett ott, ő neki is tetszett az a suli. Nem olyan vészes a Dobó mint ahogyan mondják, akinek az agya olyan hogy könnyen tanul annak menni fog bőven. Akkor leszel tanulás terén bajba ha olyan általánosba jársz ami inkább falusi, és ott nem követelnek hatalmas nagy dolgokat a tanárok. Ezekbe az erős iskolákba többnyire az vérzik el aki olyan általánosba járt ahol a tanárok rugalmasan tanítottak. Tanulni mindenhol kell, ha gimibe akarsz menni akkor akár mehetsz Dorogra a Zsigmondyba az valamivel enyhébb, de érettségire ott is jól felkészítenek, és akkor ráérsz azon gondolkodni hogy egyetemre akarsz majd menni vagy OKj-ra.
2016. nov. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A dobó kicsit sznob suli de mindenképp a legjobb iskola Esztergomban (a Szent István tönkretétele óta)

az Erzsébet egy képmutató és álszent iskola, ami a színvonalat sem hozza.

2016. nov. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2016. nov. 14. 11:05
 4/6 Lauuraax válasza:
100%
Nekem ez az első évem(9.nyelvi) a Szent Erzsébetben és nagyon szeretem. Kellemes csalódás volt ahhoz képest hogy mennyire rosszakat hallottam róla. A vallás dolog egyáltalán nem olyan szigorú mint hallani(kb az iskola 3/4-e nem vallásos) a tanárok jó fejek(egy két kivétellel persze de azok mindenhol vannak) a közösség jó, a programok pedig hol jók hol kevésbé, de mindig összecsiszolja az osztályt. Az, hogy mennyire nehéz attól függ milyen alapot kaptál általános iskolában. Engem felvettek tavaly a Dobóba is, de nem bántam meg hogy nem oda mentem. Két barátnőm oda jár és nem szeretik. Sznob iskola ami csak a nevével tud kérkedni. A diákok közt nagyon megy a klikkesedés és a "menő arcok" kinézik azt aki nem egy partyállat. Szerintem ne azok alapján ítélj amiket hallasz, hanem menj el nyílt napra, sokat segít a döntésben. Sok sikert!:)
2017. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia! Az Erzsébetbe járok. Nem kell a vallásosságot túlmisztifikálni. Havonta egy osztálymise ami osztályfönöki helyett van. Illetve évnyitó,évzáró és Erzsébet napi mise ami plusz dolog. Én szeretem,mert sok a jófej tanár. Ha humán volnalon akarsz tovább tanulni,akkor ez a jó suli. Ha inkább reál beállítottságú vagy akkor jobb választás a Dobó. Jó programok vannak, nyáron rengeteg iskolai tábor közül tudsz választani.


A köpeny viselése egyáltalán nem katasztrófa. Az igaz,hogy a Dobó erősebb suli,de nem bántam meg,hogy ide jelentkeztem "anno". Ja és az Erzsébet nem versenyistáló. Szerintem jó iskola,én szeretek ide járni.

2017. febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 FunnyCupcake válasza:

Én a Szent Erzsébetbe jártam és fantasztikus volt. Életem legszebb 5 évét töltöttem itt. Családias az egész, a tanárok törődnek a lelkeddel és iszonyat jófejek, mosolyognak rád a folyosón is :D

Jó igaz vannak osztálymisék, meg Erzsébet-nap stb, de abszolút kibírható. És igen köpenyit is kell hordani, de egyáltalán nem zavaró, sőt néha igazán hasznos is (pl ha nincs törölköző mosdóban, vagy ha taknyos vagy teletömöd a zsebeit zsepivel :D :D) Ezek mellett rengetek közösségépítő program is van pl Projektnapok, meg Olvasás éjszakáján ottalvós egész estés programok. Év végén van a Diáknap. Ilyenkor különböző játékokon vehetsz részt, este meg teraszbulival zárjátok a napot.


Tényleg csak ajánlani tudom :D

2017. szept. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!