Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tetszenek manapság...

Miért nem tetszenek manapság sok anyukának a standard, hagyományos nevek, pl a Mária, Katalin, Erzsébet, János, István, Lajos? Mivel egyre kevesebb újszülött kapja, ezért gondolom, hogy nem tetszenek.

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 02:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom de nekem sem tetszenek. Vagyis még nincs gyermekem, de biztos hogy valami "újabb,trendibb" nevet szeretnék adni:D, mivel már a megszokott nevek szerintem elavultak, régen majdnem mindenki Mária, Erzsébet..János, István neveket kapták. Mondjuk persze a jelentősége is meg volt annak idején:D
2009. nov. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Nekem régen sem tetszettek nemcsak manapság. A szüleim nevét pl sosem adnám a gyerekemnek. Ő egy önálló személy, miért viselje olyan nevét akiből már van a családban. Egy Áron és Máté anyukája
2009. nov. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Nekem némelyik tetszik némelyik nem.Az én fiam viszont a János nevet kapta!Nem örültem neki,hogy apa ehhez ragaszkodik,de az ő kedvéért megtettem.Ja most 18 hós és egyáltalán nem bánom,hogy ez lett a neve!A következő ha fiam lesz akkor pedig az Iván nevet fogja kapni!:)
2009. nov. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Már régebben is divatos volt az úgynevezett "divatos" neveket adni a gyereknek, amik általában a sorozatokból jönnek, vagy csak egyszerűen a szülők gondolják úgy, hogy kitüntetik a gyereküket egy különös névvel. Én úgy gondolom, hogy a hagyományos neveket azokban a családokban használják, ahol a keresztnevek apáról-fiúra illetve anyáról-lányára szállnak. A mi gyerekeink névválasztásánál több szempont volt fontos, pl. magyar név legyen, ne legyen divatos, vagyis a közösségekben (óvoda, iskola) ne legyen minden második gyereknek az a neve, a családban ne legyen ilyen nevű ember és illeszkedjen a családnevünkhöz. Ezért a lányunk Emese lett, a fiúnk Mátyás lesz (már csak 4 hónap).
2009. nov. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Nekem sosem tetszettek,mindig is a régi magyar nevek voltak a kedvenceim.Így lett a gyerekeinknek is régi magyar neve,sikerült ritka,de egyszerű,és szép neveket találnunk.Nem igazán tetszenek a hagyományos,bibliai eredetű nevek,talán azért,mert túlzottan "elkoptatták" őket,nagyon-nagyon sok ember kapta már ezeket.
2009. nov. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Azért nem tetszenek a mostani anyukáknak,mert az előző generációkban nagyon sok Mária,István stb volt,akiket mi már csak öregeknek,Marisoknak,Pista bácsiknak ismertünk,igy logikus hogy nehéz összeegyeztetni a neveket egy újszülöttel.A mi unokáink a gyereküknek már lehet hogy ujra ezeket a neveket fogják asni,mert addigra már a Vivienek meg Botondok lesznek "öregesek".Amikor a nagymamám megtudta hogy Rebeka lesz a lányom,az volt az első kérdése hogy miért olyan "zsidó öregasszonyos"nevet akarunk neki adni...pedig manapság a Rebeka is "trendinek" számit.
2009. nov. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
A környezetemben szinte minden idős embernek István,László,Erzsébet és hasonló régimódi neve van.Nekem soha nem tetszettek.Igaz,a mai divatnevek sem jönnek be(2 fiam van,Áron és Milán)
2009. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%
Számomra unalmasak.Erzsi,Mari,József...voltak az osztálytársaim és a kollégáim is.Megszoktuk őket,nem tetszenek.Az extrém nevek sem jönnek be nekem,néha hallok olyat a hajam ketté áll.
2009. nov. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Nekem sem tetszenek, és mindegyikből van már a családban min. egy és rengeteg idősemm kolegám Mária, meg István. El sem tudtam volna képzelni, hogy az én gyerekem ilyen nevet kapjon, pláne, mert apa családneve amúgyis egy tömegnév az országban, minden faluban van min 2 család ilyen névvel. A városokról meg nem is beszélve.

Tehát nem szerettem volna egy tízezredik tömegnevet adni a lányomnak, így lett Amina. Ez tetszett mindkettőnknek és jól passzol a családnévhez. Ha fiam lett volna a Zétény vagy Noel nevet kapja.

2009. nov. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért nem tetszenek sokunknak, mert régen mindenkit ugyanúgy hívtak, akkor alig volt ez a pár név, most viszont rengeteg név közül lehet válogatni. Ez az egyik véglet, én még az agyon amerikaisodott nevekre vagyok kibukva. Bár egyszer a tv-ben láttam hogy 1 db Kavics nevezetű gyermek él az országban, merthogy a szülőknek engedélyezték az anyakönyvezését, hááát nem tudom, akkor inkább már a Józsika :)))
2009. nov. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!