Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más is tapasztalja a csoporttá...

Más is tapasztalja a csoporttársai részéről, ezt a mérhetetlen "kedvességet" és "segítőkészséget"?

Figyelt kérdés

Vagy csak én vagyok sz.r emberekkel körülvéve?

Vizsgaidőszak közeledtével, én úgy gondolom, hogy a csoporttársaknak együtt kellene működni. Pl. számtalan jegyzetet dolgoztam magam ki, összes tankönyvem megvan, de eddig ha bárki kéréssel vagy kérdéssel fordult hozzám, akár csoporttárs, akár alsóbb éves, nagyon szívesen segítettem nekik, küldtem jegyzetet, adtam kölcsön könyvet, vagy számoltam be vizsgákról.


Saját csoporttársaimtól akárhányszor tétellistát (!), vagy épp 1-1 tétel kidolgozását kérném el, azt a választ kapom "már kitöröltem", "nincs meg a gépen", "kölcsön adtam másnak" stb. mindig jön valami kifogás, de az öt évem alatt soha nem kaptam segítséget (orvosis vagyok egyébként, pláne kéne az összetartás).


Volt olyan, hogy bikémből a tanszéken oktat 5 tanár, ebből mind az öt vizsgáztatott, három tanár olyan volt h tuti megbuksz nála, a másik kettő korrektül osztályozott. Felvettem a vizsgát egy napra. Van egy csoporttársam, aki szintén felvette, ő tudta h azon a napon ki vizsgáztat. Rámírt, hogy nehogy bemenjek, mert az egyik gonosz tanár lesz, ő is lefogja adni a vizsgát, mert tudja h esélytelen nemhogy a jó jegy, de még a kettes is. Na, én benyeltem, leadtam, ő persze továbbra is felvolt jelentkezve, és természetesen elment vizsgázni, bemákolt egy tételt, kijött egy jelessel. Míg én másik vizsgaidőpont alkalmával kifogtam a legkegyetlenebbet. Ezekkel az emberekkel semmilyen viszonyban nemvagyok egyébként, csak csoporttársak, ergó azt sem tudom mondani, hogy utálnának. Mi viszi rá ezeket a hallgatókat, hogy direkt kicsesznek a másikkal? Nekik mitől lesz jobb? Én vagyok csak ilyen emberekkel körülvéve? Komolyan 10ből 8 ilyen.


2016. nov. 15. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Ez elég durva.

Én akikkel semmilyen viszonyban nem voltam, azokkal is segítettünk egymásnak.

Akivel jóban voltam, azzal meg pláne.

De hogy neked még direkt keresztbe is tesznek??? Ez számomra nagyon durva. Valami oka biztosan van. Valamiért nem szeretnek.

2016. nov. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
Ha direkt csesztetnek akkor a hiba benned lehet, az onkep meg torz szval masokat kerdezz meg mi a hibad, ne te dontsd el, hogy szerinted nincs.
2016. nov. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Na ez komolyan negatív közeg :(((


Mi elsősök a Károlin pszichón "szeretetcsomag" néven egy bazi nagy csomag anyagot kaptunk a másodévesektől, amiben minden, (MINDEN) benne van, amit ők az első két félévben használtak (dogák, tételek, elmetérkép, fogalomtárak...)


De nálunk mindeni az évfolyamon is megoszt a másikkal minden. Nagyon együtt vannak az emberek, és mindenki mindenkinek segít.

2016. nov. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan csoporttársam, aki azért nem adta oda a jegyzeteit a saját haverjainak, mert mi van, ha továbbadják, "nehogymár minden hülye abból tanuljon".
2016. nov. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Melyik orvosi, ha megkérdezhetem? Bár gondolom ez nem csak a sulitól, hanem az évfolyamtól is erősen függ.


Nálunk (szintén orvosi) elég nagy volt az összetartás ilyen dolgokban évfolyam- és csoportszinten is. Persze volt néhány irigy, aki nem tette be a közösbe, amit csinált, de a legtöbben kérés nélkül felpakolták a dolgokat a közös facebook oldalra, kérni sem kellett. Volt pár olyan ember, aki képes volt felváltva végigülni a népegészségtan órát csak azért, hogy lefotózza a diákat és feltegye a közösbe.

Nálunk szerencsére jól működött ez a dolog, sosem hallottam olyat, hogy "letöröltem már", meg "sajna nincs meg"...

2016. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is összetartás volt (SOTE), egyes, közkézen forgó segédletnek (rettegett prof genyó kérdései kidolgozva pl.) saját neve volt, tételeket cserélgettünk vizsga előtt, ha volt rá lehetőség, katalógust írtunk alá a hiányzók helyett, kérés nélkül is, sokszor összeültünk tanulni, mindenki bedobta a közösbe, amije volt. Számomra ez megdöbbentő, amit írsz.
2016. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hogy szeretnek-e vagy sem, nem tudhatom, mivel olyan emberekről van szó akikkel csoptársi viszonyban vagyunk, semmit nem tudunk a másikról. Egyébként az évfolyamunkra jellemző, annó egy közös email címmel kezdtünk, ahova mindenki akinek volt valami anyaga felpakolta arr a mail címre. Volt pár kedves csoptárs aki leszedte magának az anyagot, majd letörölte h más ne juthasson hozzá. Utána már rendes weboldalt csináltunk ahová amit ha feltesznek nemtudják törölni. Na oda se került többé anyag. Más évfolyam is van így, sőt, ismerősöm SOTE eü karára járt, ő is mondta, hogy mindig elhangzott a "jujj otthonhagytam a jegyzetet, pedig hozni akartam neked", meg "nincs meg már a jegyzet" és sorolhatnám... 1-2 csoporttásam/barátom van akivel megvan a kölcsönösség, dehát mihez kezdjünk így ha nekik sincs semmi anyag és ők sem kapnak segítséget az évfolyamról? :) de azért jó olvasni, h vannak pozitív példák is.


Nem értem miért jó a másik ember alá ásni, tipikus magyar mentalitás, csak abba nem gondolnak bele ezek az emberek, hogy ugyanúgy megkell tanulnia annak is az anyagot, akinek átküldik... szóval mindenki ugyanúgy szenved.

2016. nov. 15. 16:19
 8/8 A kérdező kommentje:

és ami fura, többségében lányok csinálják ezt a többi lány csoporttárssal :) a fiúk alapjában véve korrektek, sőt van egy aki maga írt egy jegyzetet, spirálozza, és közkézre adja.


Aki a vizsgáról "lejelentkeztetett" engem, lány volt, én is szintén lány vagyok. Semmilyen kapcsolat nincs köztünk, ha közösen vártunk vizsgára jól elbeszélgettünk annó, de ennyi, még csak együtt se volt gyakunk.

2016. nov. 15. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!