Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt főleg azoktól kérdezném,...

Ezt főleg azoktól kérdezném, akik a Budapesti Vörösmarty Mihály Gimnáziumba járnak, jártak vagy ott tanítanak.8. -os vagyok, és a dráma tagozatra szeretnék jelentkezni. Lenne egypár kérdésem vele kapcsolatban:Hány ponttal hívtak be szóbelire?

Figyelt kérdés
Mik a feltételek? Tehát arról hallottam, hogy táncolni is kell, meg énekelni is, de valaki pontosan letudná írni, kérlek? Milyen ott a közösség? A tanárok jól tanítanak? Hogyan folyik egy olyan "külön" drámaóra? Mit kell ott csinálni?

2016. nov. 16. 20:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én VMGs vagyok, igaz nem drámás,de elég sokat tudok róla, igyekszem összefoglalni. Szóval a felvételin szituációs játékok vannak és igen kell énekelni, de elsősorban nem az számít,hogy kennyire tudsz énekelni,hanem,hogx mennyire mersz. A drámások elég összetartó osztályok,mert nagyon sok időt töltenek együtt. Tanulnak színpadi mozgást,beszédet énekkarosak, színházi ismereteket meg drámaelméletrt is. Hetente egyszer van délután hosszabb drámájuk,amikor 6-7ig suliban vannak. A drámás tanárok nagyon jók.A legtöbb óra csoportbontásbam zajlik a hahatákonabb munka érdekében. 9-10-ben félévkor és évvégén van mustra,ami olyan mint egy vizsga. 11-12-ben az osztály csinál előadásokat,amikkel indulnak fesztiválokon. Illetve ebben a két évben van külön színműelőkészítő, azoknak akik oda akarnak jelentkezni.Ha időközben rájössz,mégsem színész akarsz lenni, a többi tantárgyból is tanítanak annyit,hogy bejuss egyetemre.És még valami, a sulinak van egy gólyatábora minden augusztusban,ami hihetetelen jó,már csak azért is megéri jelentkezni. Remélem tudtam segíteni,írj nyugodtan,ha kíváncsi vagy még valamire.

2016. dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!