Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent István Egyetemről mi a...

Szent István Egyetemről mi a véleményetek? Milyen a természetvédelmi mérnöki szakja? Mennyire nehéz? Milyenek a tanárok?

Figyelt kérdés

#Gödöllő #Szent István Egyetem #MKK #környezetvédelmi szak #Mezőgazdasági- és Környezettudományi Kar
2016. nov. 19. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

1. Jó egyetem, ezt a szakot szerintem itt oktatják a legjobban az országban Debrecen mellett. A tanárok ezen a két helyen a legjobbak, a környezet Gödöllőn jobb.

2. Attól függ, milyen szempontból. Lehet, hogy érdekes, de elhelyezkedni nem fogsz tudni vele, viszont tanulni kell, majdnem annyit, mint aki piacképes szakon van (pl. ápolás-betegellátás, ha a matek ki van zárva, matekkal meg mérnöki, pénzügy-számviel, info) viszont ők elhelyezkednek vele, te meg nem fogsz tudni a természetvédelmivel.

Ha van mellette valami szakmád, akkor dolgozhatsz abban, vagy mehetsz felszolgálónak, betanított munkásnak, a végzettek pár %-a meg ha mégis el tudsz helyezkedni valami nyomorult nemzeti parknál, gazdagabb akkor sem lesz, legfeljebb csak elmondhatja, hogy a diplomájával keres diplomás minimálbért, de az is lehet kevesebb, mint egy bolti eladó fizetése. Na de legalább azt csinálja, amit szeret.

3. Ez a szak szeptembertől már nem indul, ha jól tudom, csak osztatlan agrármérnöki képzés lesz.

2016. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

SZIE: hát én ide járok negyedik éve. Habár nem MKK-ra. Szeretem az egyetemet, jó dolog, hogy megvan a tipikus egyetem feelingje. Az MK Kar az eléggé jó, bár szerintem ahhoz tanulni kell.

TV szakosokat sokan lenézik, nem lehet elhelyezkedni stb. Nekem van pár ismerősöm a TV-ről és mindegyik nagyszerű ember. Mondjuk ez mellékes :) Szerintem ha ez érdekel és megszállotja vagy és tanulsz és mellett részt veszel iskolán kívüli tevékenységeken, akkor van jövője ennek a szaknak is. De hát jobb nem jut eszembe hozzáállással felesleges jönni.

2016. dec. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem mai kérdés, de leírom, hátha felvételizők ráakadnak. Olyan hozzáállással egyetemre menni bárhova felesleges, hogy hát elvégzem, aztán majd csak lesz velem valami, mert úgy soha nem fogsz tudni elhelyezkedni bármit is tanulsz... Ellenben, ha érdekel a dolog, projekted van, terveid, sok alternatívát gyűjtöttél az elhelyezkedéshez és a környezetedben van is rá lehetőség akkor meg bármit megéri tanulni ahova mész és szereted. Különben meg egy diploma a munkaerő piacon önmagában is sokat ér, a legtöbb álláshirdetésben van olyan kitétel, hogy bármilyen felsőfokú végzettség. Ha nem is az adott szakkal helyezkedsz el, de ez az ára annak, hogy egy légkondis irodában papírokat rendezgess (eltúlozva). Persze nem árt, ha az embernek konkrét tervei is vannak az adott tanulmányaival, tehát konkrét célért, ügyért tanul. Úgy sokkal inkább megy a tanulás is, nem lesz csupa kín szenvedés.
2020. aug. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!