Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villamosmérnök milyen szakirán...

Villamosmérnök milyen szakiránnyal "jár jobban"?

Figyelt kérdés
Most vagyok lassan a specializálódás küszöbén, és nem tudok dönteni az Infokomunnikáció és a Villamosenergetika közül. Mindegyik érdekelne, bár teljesen más a kettő. Melyik fizet jobban, melyikkel lehet jobban elhelyezkedni itthon, esetleg mik a tapasztalatok a kettővel kapcsolatban?

2016. nov. 20. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Elhelyezkedni energetikával lehet jobban, ha csak az egyetemen megszerzett tudást nézzük.
2016. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Pont hogy energetikával lehet kevésbé jól elhelyezkedni, és a fizetés is kisebb, mert jellemzően állami cégekhez mennek dolgozni. Infokommal meg ott vannak a telco cégek, meg sok más.

Azt válaszd, ami jobban érdekel.

2016. nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Most éppen nagyobb keresletje van energetikát végzett szakembereknek, mint 1990 óta bármikor.

Állami és államtalani vállalatoknál is.

Én persze garanciát nem tudok adni senkinek. :)

2016. nov. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez így van. De ez kb. minden szakmára elmondható, hiszen ilyen brutális munkaerőhiány nem volt még a rendszerváltás óta.
2016. nov. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
szerintem a villamosenergetikával. Nagy hiány van az energia ellátásban, valamint az infokommunikációs állásokat már mérnökinfósok is betöltetik. Persze nagyon nem lőhetsz mellé.
2016. nov. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
MSC-re is tervezel menni? Mert akkor megint más a helyzet.
2016. nov. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Msc-re eddig nem terveztem menni. Az infokommról amúgy elsősorban a mobilhálózatos rész érdekelne
2016. nov. 23. 01:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!