Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tehetek ha elvették az...

Mit tehetek ha elvették az iskolában a telefonomat?

Figyelt kérdés

Tegnap az iskolában tanítási órák után (már készültem haza menni) az iskola folyosólyán használtam a telefonomat. A NAV oldalán akartam megnézni hogy legális e ha egy korlátozottan cselekvőképes kiskorú adományokat gyűjt. (Ő mondta hogy nézzem meg) Az iskola igazgatóhelyettese észrevette, majd azt mondta hogy tegyem el. El tettem, de valamiért nevettem (nem tudom pontosan miért) és oda jött hozzám és azt mondta hogy adjam oda. Én nem adtam oda, mert fontos, személyes dolgok vannak benne, stb. Elvitt az igazgatóhoz de ő nem volt ott, hívta az osztályfőnökömet. Beszélgettünk hogy miért használtam a telefont, miért nevettem, miért nem adtam oda. Majd kérdezősködött a magánéletemről. Internetes eladásaimról. Elmondtam neki hogy saját megunt ingóságaimat adom el legálisan. Azt mondta hogy nem adthatok el interneten semmit és nem is az én ingósaimat adom el mert nem az enyém hanem a szüleimé. (Az összes terméket én vettem számlát is az én nevemre írták, van ahol szerződés is kellet (Itt anya is aláírta). Igazgatóhelyettesit kapta. Jogosan e? Igaz az utóbbi pár héten sokat hiányoztam orvosi kivizsgálások miatt (ők azt mondták hogy lógok pedig nem) amit 1-2 órásak voltak és egész napra írtak igazolást, így amikor nem volt kedvem nem mentem be a további órákra.

Kitől kérhetek segítséget? Oktatási Jogok biztosánál?

Előre is elnézést kérek a rossz megfogalmazásért,helyesírási hibákért, sajnos diszlexiás vagyok.


Iskola házirendje:


19. A tanuláshoz nem szükséges dolgok iskolába történő behozatala

a. A tanuló a tanulói jogok és kötelezettségek teljesítéséhez nem szükséges dolgokat, eszközöket csak

szülője/gondviselője tudtával, valamint előzetesen egyeztetve az osztályfőnök/tanító/szaktanár

engedélyével hozhatja be az iskolába. Az esetlegesen ezeket a dolgokat, eszközöket érintő

káreseményért az intézmény felelősséget nem vállal.

b. A behozott értéktárgy leadható az órát tartó pedagógusnak vagy a tanulók saját felelősségére van

bízva a tárgyak őrzése, az iskola felelősséget és kártérítést nem vállalhat.

c. Amennyiben a tanuló előzetes engedély vagy bejelentés nélkül hoz az iskolába a tanuláshoz nem

szükséges dolgot, és ez az iskola területén való tartózkodásának ideje alatt kiderül, a tanuló köteles

a nevelőnek megőrzésre– távozásáig – a tárgyat leadni.

d. .Rágógumi, napraforgó, tökmag behozatala az iskolába tilos!

e. Nagyobb értékű tárgyat (ékszert, mobiltelefont, értékes órát stb.) valamint nagyobb összegű pénzt a

tanulók az iskolába csak a szülő engedélyével hozhatnak. Mindezért az iskola nem vállalja a

felelősséget.

f. Az audiovizuális és kommunikációs eszközöket az iskola területén csak nevelői engedéllyel lehet

bekapcsolni, használni. Ettől eltérő esetben a pedagógus a készüléket a tanulóval a tanári asztalra

teteti kikapcsolt állapotban, majd a tanóra, valamint a tanórán kívüli foglalkozás végén azt a

tanulónak visszaszolgáltatja, és erről a tájékoztató füzeten keresztül értesíti a szülőt.

g. Az eszközök használata során az iskola tanulóinak, pedagógusainak és valamennyi dolgozójának

személyiségi jogait tiszteletben kell tartani. E szabályrendszer megsértése a tanuló számára fegyelmi

felelősséggel jár.

h. A kerékpárt az iskola területén csak tolni lehet, és azt az udvar kijelölt részén biztosított tároló helyen

kell tartani. Az iskola a tanulók tulajdonában lévő kerékpárokkal kapcsolatban semmilyen felelősséget

nem vállal.

19.1. Mobiltelefon használatával kapcsolatos szabályok

- Az iskola területére megérkező tanuló köteles mobiltelefonját kikapcsolni és kikapcsolt állapotban

tartani mindaddig, amíg az intézmény területét el nem hagyja, valamint halaszthatatlan ok miatt

(pedagógus engedélyével) szükségessé válik a telefon használata (szülő értesítése).

- Amennyiben a tanuló a házirend ezen szabályát megszegi, a pedagógus köteles a telefont a

tanulótól elvenni. A telefon csak a tanítási óra után adható vissza a tanulónak.


2016. nov. 20. 12:50
1 2
 1/11 anonim válasza:

Most akkor jelenleg el van véve, a suliban van?

Az iskola nem írhatja felül a BTK-t.

Márpedig amit bemásolták, pont ezt teszik.


Én tennék feljelentést.

(18 alatt lehet egyik szülőddel kell)


Lehet után még jobban megútálnak a tanárok,

de legalább rájuk száll a rendőrség.

Ha meg végzős vagy, akkor meg már sok vesztenivaló nincs.


Undorító néhány iskola/tanár mit meg nem enged magának.

2016. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Amúgy rossz helyre nyitottad, a törvények/jog-ba kellett volna, mert ott jogászok nézik azt a részt, itt meg nagyrészt tanárok, vagy akik annak készülnek, vagy akiknek közük van az oktatáshoz, magyarul szét fogják trollkodni, és téged fognak oltogatni. (tapasztalat)
2016. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Még tegnap anya bement érte. Leszídták és azt mondták rossz szülő. EZ még jobban felidegesített.

Múltkor ugyan azon a helyen ahol én ebéd szünetben telefonozott az osztálytársam az osztályfőnököm észrevette nézte majd szólt hogy tegye el és elment. Nem kapott semmit.

2016. nov. 20. 13:01
 4/11 anonim válasza:
Akkor gondolom anyád is haragszik, és semmi akadálya hogy tegyetek feljelentést.
2016. nov. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
vegyél másikat
2016. nov. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szülőt kell beüldeni ilyen esetben, hogy kicsit beszélgessen el emberünkkel. Mondjuk ha az én gyerekemmel csinálna valaki ilyet akkor még az utcán is hallanák az ordibálást, tehát az, hogy valaki visszaélve a hatalmával egy gyereket magán és pénzügyeiről faggat bőven túlmegy a határon.
2016. nov. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Privát üzenetedre válaszolva, szerintem elég jó a magyarod de megírom:

(Bocs hogy nem ott válaszolok, de nem akarom kiadni a nevem senkinek itt GYK-n)


Tisztelt Vezetőség!


Panaszt szeretnék tenni az igazolásaim okán.

Önök azt állították hogy "én csak lógtam", miközben orvosi vizsgálatokon vettem részt, amelyekről igazolást nyújtottam be önökhöz. Mivel ezek az igazolások

hivatalos orvosi igazolások, kérem ezeknek az elfogadását. Amennyiben Önök nem fogadják el, a megfelelő szervekhez fogok fordulni, elsősorban a KLIK-hez, ugyanis az igazolásokról rendelkezek másolatokkal.


Tisztelettel,

XY

2016. nov. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Bocsi az én után kezd az idézőjelet mert így fura :D

Azaz


én "csak lógtam"

2016. nov. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Amúgy a KLIK-el való fenyegetőzésnek nem kell üresnek lennie, azaz ha nem fogadják el, tényleg írj nekik.
2016. nov. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Azta, ezt nem is értem... Mi közük, és legfőképp hogy jött nekik az, hogy te ingóságokat adsz el? Mi közük hozzá, turkáltam a telefonban is?
2016. dec. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!