Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Apáczai Csere János Gimnázi...

Az Apáczai Csere János Gimnáziumban milyen az elvárás? A tanulás nehéz ott?

Figyelt kérdés
4,2 vagyok a szüleim azt mondják nekem ez nehéz, ahhoz kepest, mint amennyit tudok teljesíteni. Segítsetek könyörgöm, mert november van és máig nem tudom hova menjek pontosan!!!! Vagy esetleg ha sulikat ajánlotok ami hasonló az Apáczaihoz és jó a társasága azt is nagyon megköszönöm!!!!!

2016. nov. 20. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

Biztos nem könnyű suli(sok orvos ismerősöm oda járt középiskolába, legalábbis akik pestiek, de ez lehet véletlen is).


Ami még erősebb, az a László, István, Táncsics de hogy milyen emberek járnak oda azt nem tudom. Ez úgyis akkor derül ki.


Én csak annyit tudok javasolni, ha van konkrét terved a jövőddel kapcsolatban pl komolyabb szakon akarod folytatni a tanulást, akkor érdemes erős gimibe menni, de egyébként az érettségi szempontjából az iskola a legkevesebb. Ha tanulsz rá, akkor jól fog sikerülni.

2016. nov. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Én azt mondom, mindenképp érdemes megpróbálnod.

Nem biztos, hogy felvesznek, ha meg felvesznek és úgy érzed, hogy nem bírod sokkal könnyebb átjelentkezni az Apáczaiból egy gyengébb iskolába, mint fordítva.

2016. nov. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Én az apáczaiba járok, ha érdekel valami akkor szívesen válaszolok
2016. dec. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Egy szuper hely, mindnképpen érdemes megpróbálnod. Tanulnod kell, de hidd el, ha sikeres akarsz lenni máshol is tanulnod kell max nem várják el és nem segítenek abban, hogy sikeres legyél, mint itt.

"Ami még erősebb, az a László, István, Táncsics "

Az Apáczai évek óta ott van a top 10-ben, sőt nem is nagyon esett ki belőle eddig. Az utóbbi 2 lista pl 5-ként hozza. A Szent István van csak a közelében a felsorolt 3 közül.

Egyébként azért van sok apáczais orvos ismerősöd, mert nagyon sokan mennek orvosira is sikeresen el is végzik azt. Főleg a B osztályből (biológia és humán tagozat) ahol az osztály jó fele orvosira megy. (A többiek pszichológiára, tanárnak, jogásznak, közgazdásznak mennek.)

2016. dec. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

#1-es: "Ami még erősebb, az a László, István, Táncsics"


No ne viccelj, ezek közül talán a Szt. István Gimi az, ami olyan, mint az Apáczai, hogy évtizedek óta benne van minden évben a top10-ben, ez a két suli kb. egy kategória, de oktv és egyéb versenyeredmények alapján is nézve az Apáczai erősebb. Amire azt lehet mondani, hogy tényleg erősebb, az a Fazekas. Már olyan értelemben erősebb, hogy a még nagyobb hírük miatt több kivételes tehetséget tudnak a soraikban, tanulásmennyiség szempontjából alig-alig van köztük különbség.


A Szent László és Táncsics az nem a top10 állandó szereplője (mint a Fazekas, Apáczai, Eötvös, Radnóti, mert ezek tényleg), inkább a top20-é. Nem állítom, hogy ennek ellenére óriási különbségekről beszélhetünk, de hogy az Apáczainál nem erősebbek, az fix.


Mellesleg elsősorban nem az érettségi miatt van szükség jó sulira, hanem a környezet, a téged érő hatások miatt, hiszen ez egy olyan időszak az ember életében, amikor még formálódik a személyisége. Az Apáczai egy komoly suli az élethez komolyabban, érettebben álló diákokkal, mindig is az volt, azzal nem tudsz melléfogni. Persze vannak még más iskolák is, amelyek szintén jók.

2017. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!