Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden egyetemen hatalmas...

Minden egyetemen hatalmas költségeket emészt fel a diplomamunka, vagy csak én fogtam ki jól?

Figyelt kérdés

Formatervező mérnöknek tanulok, és nagyon drága lesz ez a félév. Diplomamunkámként terveztem egy csővázas irodabútort, melyet ki is kell viteleztetnem. Ez már több tízezer forint, és akkor arról nem is beszéltem, hogy először 3 db prototípust akartak a tanárok.

Előleadásként ki kell nyomtatni a dokumentumot (tök feleslegesen), ami mivel sok a színes kép, kb. 8000 forint. És a bekötött verzió majd ennél csak több lesz. Emellett még egy tapétatervet is ki kell majd nyomtattatnom, képzelem milyen árban lesz az is. Sőt plakát is lesz az egész tervezésről, kasírozva. Az sem lesz olcsó.

Ezenkívül olyanokat is elvártak volna tőlem még az elején, hogy én magam hajlítgassak fém csöveket próbaként. De kérdem én mivel, hogyan... Egy panellakásban lakom a szüleimmel.



2016. nov. 25. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom van az egyetemen műhely, onnan kaphatsz segítséget.

Csak keresni kell a lehetőségeket.

2016. nov. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nyilván szakfüggő.

Nekem csak egy laptop kellett a szakdolgozatomhoz:) Ki kellett nyomtatni, pár oldalt színesben is, persze, meg köttetni, és tőlem is vártak plakátot, kasírozva. De összességében nem éreztem anyagilag túlságosan megterhelőnek.

2016. nov. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!