Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE-IK-on és BME-n bekell...

DE-IK-on és BME-n bekell minden órára kötelezően járni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 27. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
BME-re be kell járnod laborokra gyakorlatokra kötelező jelleggel az előadásokra za első félévben mindegyikre, de van amelyikekre később is. Én a DE_IK-t ajánlanám inkább, hasznos tudást kapsz, a BME-nek van együttműködése a DE-Ik val., tehát elég jó hely Debrecen
2016. nov. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kulcsszavak :D:D:D
2016. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

DE-IK-n gyakorlatra, laborla kötelező bejárni (max. hiányzás 3db tárgyanként). Előadásra nem kötelező bejárni, de előfordul hogy egy-két tanár katalógust vezet, de akkor sem kötelező bejárni. Általában az a tanár aki katalógust vezet azért teszi, hogy akik bejárnak minden órára annak majd vizsgán ad plusz pontot vagy ami jobb a jegymegajánlóhoz szükséges pluszpontot.


BME-ről mindenki tudja, hogy nagyon kemény nehéz elvégezni, ennyit tudok én is róla.


DE-IK-ról viszont tudok jót és rosszat is mondani, de most ez nem számít, mert 2017 szeptemberétől megváltozik a "képzés menete" (nemtudom, hogy nevezik).

Eméletileg rengeteg gyakorlatotok lesz és végre azzal foglalkoztok majd, ami az adott képzéshez kell!!!

Én DE-IK Mérnökinfós vagyok és nagyon sajnálom, hogy az elektronika és digitális technika tárgyak oktatása ilyen formában semmit nem ér! Talán a két legfontosabb tárgy, de ez csak az én véleményem. Digitális technika 1.félévben volt 1 előadás 1 héten... ez nulla tudás adott. Az elektronika olyan szinten volt oktatva, hogy 2 félév alatt senki nem értett meg semmit. Már az első órán elveszted a fonalat. De szerencsére ez elvileg megváltozik 2017 szeptembertől.


Nekünk jelenleg irdatlan mennyiségű matek van bemagolandó tételekkel és definíciókkal...borzalom, megtanulhatatlan, rengeteg időt elvesz mástól. A matek gyakorlat egyébként megoldható, és az oktatók is korrketek, de még így is 20-30-an buknak 120-ból.


Programozás, kegyetlen, ha nem úgy mentél oda, hogy tudsz C-ben programozni, biztos bukás és most nem vészmadárkodok, komolyan elkaszálnak 120 emberből 70-80-at. Progcontos feladatok egy kezdőnek megcsinálhatatlan. Weblap (itt nézegetheted, ha felvesznek gyakorolhatsz is): [link]

A kaszás általában a 2. ZH-n (ezek a májusi vagy decemberi időpontal ellátott feladatok) szokott lecsapni. Szerencsére keresztféléves tárgy így nem kell 1 évet várnod, hogy újra felvehesd.


Röviden ennyi, de bízzunk benne, hogy ez meg fog változni szeptembertől. :D

2017. máj. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!