Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem kreditszámítá...

Rách Béla kérdése:

Miskolci Egyetem kreditszámítás, passzív félév?

Figyelt kérdés
Első félévemet kezdtem szeptemberben, de szeretnék váltani, szóval februárban passzív félévet kezdek és újrajelentkezek, így a hallgatói jogviszonyom nem szűnik meg. A kérdés az lenne, hogy ugye két aktív félév alatt kell elérni a 36 kreditet.Pl. ha most elértem 15 kreditet ebben a félévben és ha újrajelentkezek más szakra akkor abban a félévben el kell érnem min. 21 kreditet? Vagy újra kezdődik a kreditazámítás, ha újra felvesznek?

2016. nov. 28. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem. "Ellenőrzés", átsorolás csak nyáron van. Ha az előző 2 féléved aktív volt, akkor kell 36 kredit, hogy biztosan ne soroljanak át. Ha passzív volt valamelyik, akkor nem kerülsz ellenőrzés, vagy átsorolás alá. Minden nyáron van átsorolás. És mindig az előző két félévet nézik, illetve a TVSz-ed mást is írhat, de ha mindig az utolsó két félévben legalább 36 kredited mindig megvan, akkor nem sorolnak át.
2016. nov. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amennyiben újra jelentkezel újra indul az egész tanulmányod, tehát az előző két félévedet nem fogják figyelni. A vizsgaalkalmakat és a krediteket is újra elölről fogják számolni.
2016. nov. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!