Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egyetemet szeretnék váltani...

Ha egyetemet szeretnék váltani, és ezt írja a célegyetem, akkor?

Figyelt kérdés

Szóval, akármit néztem neten, pl eduline, mindig csak olyat olvastam, hogy ha egyetemet váltok, átjelentkezéssel és nem újrafelvételivel, akkor a célegyetem csak önköltséges képzésre vesz fel.

Azonban most megtaláltam a célegyetem TVSZ-ét, és abban az átvételnél írnak 3 kritériumot. Ha mindháromnak megfelelek, azt írja, hogy állami ösztöndíjas képzésre vesznek át, ha csak kettőre, akkor önköltségesnek?


Létezik hogy mindenhol fals információt adnak, miszerint csak önköltségesre veszek át?


Ebben az esetben keressem fel a célegyetem TO-ját, vagy egyből küldhetem is a dékánhelyettesnek az átvételi kérelmemet?


Egyébként ugyanarra a szakra szeretnék átmenni a célegyetemre, mint amin most vagyok.



2016. dec. 1. 00:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Az esetek nagy részében önköltségesre vesznek csak át, nem hallottam még más példáról - de érdemes és szükséges is a célegyetemmel konzultálni.
2016. dec. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen, én is mindenhol ezt olvastam, ezért lepődtem meg.

De printscreen-eltem a dolgot:

[link]

[link]


Tudom, hogy a doksi tetejére 2015 van írva, de a 2016-osat is megtaláltam, és ugyanez van leírva benne.

2016. dec. 1. 08:01
 3/20 anonim ***** válasza:

Ez egyetem függő.

Nálunk akkor vesznek át államira, ha még van szabad hely, ergo ha államira 10-30 fő között vesznek fel embereket, de a szakon jelenleg 20-an vannak, akkor nagy eséllyel államin maradsz.

2016. dec. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Átvehetnek, de nem kötelező átvenniük, bármit is teljesítesz.

Ha van szabad hely az államisok között, mert kibukott egy vagy több államis vagy abbahagyta, kiiratkozott, akkor ezeket a helyeket tudják feltölteni. Hiába vagy szín 5-ós, akkor se vesznek át államisra ha nincs hely. Ha meg vannak nálad jobb átlaggal rendelkezők, őket veszik át a hely függvényében. Nagyon ritka az a hely, ha van egyáltalán, ahol államisra vesznek át. Elméletileg lehet, de gyakorlatilag szinte lehetetlen.

Felvételizz újra, azzal jobban jársz még most. Passziváltasd a 2. félévedet és felvételizz újra, ha meg vannak a pontjaid az államisra.

2016. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Azt légyszi ne mondd már meg, hogy mivel járok jobban, mert baromira nem ismered a helyzetet, az okaimat, hogy miért szeretnék átmenni másik egyetem ugyanazon szakára.


Ezen kívül köszönöm a válaszokat.

2016. dec. 2. 09:48
 6/20 anonim ***** válasza:
Gondolkodj egy kicsit, menj át másik egyetem ugyanazon szakára. Azért írtam, ha nem vesznek át államisra, de meg vannak a pontjaid, akkor most februárban felvételizz újra az új egyetemed ugyanarra a szakára és szeptembertől máris államis vagy. A leghasznosabb választ adtam neked, amihez méltatlan a hangnemed. Egyébként csak nem a BME-ről mész át?
2016. dec. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Még mindig nem ismered a körülményeket, az okokat, úgyhogy ne gondold, hogy a legjobb lehetőséget ajánlottad!


Nem, nem a BME-ről szeretnék elmenni.

2016. dec. 2. 14:01
 8/20 anonim ***** válasza:

Ja értem, elmentél egy egyetemre mert csak arra vettek fel államisra, gondoltad átjelentkezel félévkor a neked szimpatikus egyetemre államisra, ahova nem vettek fel államisra, mert nincs annyi pontod. Gondoltad így kikerülöd a rendszert és ezért nem akarsz újra felvételizni, mert államisra nem vesznek fel a neked szimpatikus egyetemre, mert nincs meg a pontod.


Értem. Nem volt rossz ötlet, csak a gyakorlatban nem megoldható.

2016. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó. :)

De találgass csak nyugodtan, ha ennyire okosnak képzeled magad!

2016. dec. 2. 17:57
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha nem erről van szó, akkor mond már meg, mitől jobb költségtérítésesen végezned egy szakot, mint államison, amikor azt kérdezted, hogy államisra átvesznek-e téged? Ha ennyire okos vagy...
2016. dec. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!