Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kb.50 napja váltottam AMEX...

Kb.50 napja váltottam AMEX kártyát. Azt mondta a bank alkalmazott, hogy az első 10 vásárláskor 10 százalékot írnak jóvá. Most megjött az elszámolás, és csak 1 százalék jóváírások szerepelnek benne. Mi lehet?

Figyelt kérdés
2015. aug. 27. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
10% az túl jónak hangzik, szerintem félretájékoztattak és igazából csak 1%-ot írnak jóvá.. az reálisabb.
2015. aug. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

[link]


Novemberben (az akció lezárta után) írják jóvá a +9%-ot, ha valóban megvolt a 10db vásárlás vele. Akkor is novemberben, ha már augusztusban megvolt a 10db vásárlás. Persze a +-nak is van limitje, hogy max mennyi lehet (5 vagy 10 ezer Ft).

2015. aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
K.B - nek külön köszönet! Én még júl 3.-n váltottam ki a kártyát, de ugyanezeket mondták, mint ami az általad csatolt dok.ban aug hónapra van írva. Blue kártya esetén a max extra jóváírási összeg (5000 Ft) - az vásárlásonként értendő, ha jól sejtem, mert egyébként logikátlan lenne az egész kiírás(?) - Jól gondolom?
2015. aug. 27. 18:58
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem, összesen a 10 tranzakcióval lehet az 5000Ft visszatérítést kapni (azaz kb 55000-nél ki is merül). Én is OTP-s vagyok, nekem is akartak adni ilyen kártyát, de az én használatom mellett nem érte volna meg (alig termelné ki a díjakat).
2015. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát, akkor nem kevés átvágás van ebben a dologban - szerintem (ha tényleg összesen csak 5 ezret lehet visszanyerni), akkor azt hiszm, akkor évégén vissza fogom adni a kártyát. Ugyanis akkor rohadtul megtévesztettek, azt pedig utálom. Nekem csak azt mondta a hölgy, hogy az első tíz vásárláskor 10 százalékot jóváírnak - de azt nem mondta, hogy csak max mindösszesen a 10 vsárlásra csak 5 ezret. Ez azért szemétség, mert ugye az ember hajt arra, hogy a 3 hónapos ciklusban vásároljon 120 ezerért, hogy ne vonjanak le kb. 3350 Ft -ot, vagyis a 10 vásárlásból legalább 120 ezer összejön, de csak max 5 ezret írnak (összesen) jóvá. Az pedig nem 10 százalék, még 5 sem.
2015. aug. 27. 22:53
 6/10 A kérdező kommentje:
Pl. vettem amex kártyával a Praktikerben egy villanybojlert 50 ezerért - akkor, ha mondjuk ebből visszajönne a 10 százalék, akkor már ki is merült a dolog. Mondjuk, az túl szép is lett volna, ahogy mondták (az első tíz vásárlás után 10 százalék) - de hát mondták, az ember meg miért ne hitte volna el?
2015. aug. 27. 22:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az akciós jóváírás csak egy ideig működik. Utána csak egy átlagos hitelkártya marad, átlagon aluli visszatérítéssel. Hasonló hülyítés, amikor elengedik az első éves kártyadíjat. Akinek 1 évre kell a kártya, annak ok, de aki tovább használná annak az átlagos kártyadíja időarányosan nő. Ez a kisebbik gond. A nagyobb, hogy a blue éves visszatérítse 30 ezer forintban van maximalizálva, ami egy vicc. Persze a szintén megmosolyogtató 1%-os visszatérítéssel nem könnyű ezt sem elérni. A gold kártya ugyanez pepitában. Sajnos magyarországon, a lakosság számára elérhető amex a többi hitelkártyához képest nagyon rossz.
2015. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert, mondjuk milyen lehetőségek (hitelkártyák) vannak még, amit érdemesebb is igénybe venni (nem igazán vagyok tájékozott ezügyben)- Köszi!!
2015. aug. 28. 22:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Jelenleg az Erste Joker, illetve A City Life hitelkártyák a legjobbak. Én azokból választanék.
2015. aug. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!! Én OTP - s vagyok, ott kellene valami, van ott még más is az Amex -en kívül (amit érdemesebb)?
2015. aug. 29. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!