Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért tilos iskolában kártyázni?

Miért tilos iskolában kártyázni?

Figyelt kérdés
Egyszerű magyar kártyára gondolok. (Makaó) Mi régen általános iskolában nagyon sokat játszottunk uno-t vagy makaót mert ugyan akkor is volt már okostelefon, de még nem nyomkodta azt állandóan mindenki. Sokszor ütöttük el ezzel a szüneteket, vagy a lyukasórákat. De kb két éve, 10.-ben makaóztunk szünetben, hamarabb bejött a tanár és leordította a fejünket, hogy azonnal tegyük el és, hogy mit képzelünk magunkról, hogy szerencsejátékozunk suliban.. Pedig még csak pénz vagy játékpénz sem volt a padon, csak vagy két tolltartó és mondtuk is neki, hogy de csak egyszerűen játszunk és nem tétben. Most csak úgy eszembe jutott ez az eset és kíváncsi vagyok a véleményekre. Hiszen régen tényleg rengeteget kártyáztunk, egy pár év alatt ennyit szigorodott volna ez a szerencsejáték téma, hogy egy ártatlan kártyajátékkal sem lehet elütni a 20 perces szünetet?

2016. dec. 4. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi ilyesmiről nincs szó, a tanár csak szereti megjátszani a janit.
2016. dec. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

>mit képzelünk magunkról, hogy szerencsejátékozunk suliban.

-Akkor vizsgán tételt húzni is tilos, mert szerencsejáték :)

2016. dec. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most láttam meg a kérdést, mert kerestem valamit a kártya iskola viszonyról.

Amikor én középiskolás voltam 2003 környékén az iskola bejáratánál kell ülnünk, szinte egész nap. Ez körbe ment, mindig volt másik két ember a portás. Akkor eléggé unatkoztunk. Vittem be kártyát, kártyatrükköket mutatni a páromnak. Mikor az igazgató meglátta rögtön mondta, hogy tegyük el. Az iskorában nem lehet kártyázni, mert az szerencsejáték. Mondtam, hogy én csak trükköket mutattam, azt mondta akkor is. Amikor egy kinti részen tanultunk, és épp valami miatt nem lehetett ott órát tartani, a fiúk elkezdtek kártyázni. Erre mondta a tanár, hogy kártyázzanak az öltözőben, mert akkor azt nem látja. Nem tudom miért van ez még mindig tiltva, pedig ma már szinte senki nem használja a kártyát pénzra. Mikor mi kicsik voltunk, a nagyszülöimnél is játszottunk, még pókert is régi filléresekkel, mégse lett belőlünk soha szerencsejátékos.

2023. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!