Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az iskolában tilos politizálni amikor ez nem igaz?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem provokáció, amit leírok azokat tényleg tapasztaltam vagy a környezetemből tapasztalták sokan.


Ugye, gondolom ti is tudjátok, hogy az iskolában azt mondják, hogy tilos a politizálás, tanároknak és diákoknak egyaránt.


Néhány éve gimnáziumban nekünk is azt mondták a tanárok, hogy nem politizálunk és barátaimnak szintén.

Ezzel nem is lenne probléma, mert szerintem sem való az iskola arra, hogy ott politizáljunk.

Viszont tapasztalataim szerint nem a politizálás tilos.


Ha nem csak bizonyos politikai nézeteket: radikális jobboldaliságot és a szélsőjobboldali gondolkodásodat nem szabad hangoztatni.


Egy barátom aki most végzős gimnazista mesélte, hogy náluk az iskolában a történelem tanár azt mondta, hogy órán tilos náluk a politizálás.

De ez a tanárnőjük állandóan szinte minden órán a liberális nézeteiről beszélt a diákoknak.

Röviden összegezve: szidta a szélsőjobboldalt/Jobbikot, arról beszélt, hogy a multikulturalizmus milyen szép és jó, támogatta a bevándorlást és arról beszélt, hogy a magyarok milyen rasszisták.

Így mesélte a barátom.

És amikor ő erre azt mondta a tanárnak, hogy ellenzi a bevándorlást akkor a tanár azt hozta fel ellene, hogy miért politizál.


De mesélte, hogy több tanár is volt aki a migránsokról gykaran beszélt úgy, hogy támogatta őket.

És ha bárki ellene szólt akkor megint azt hozták fel ellene, hogy miért politizál.


De ilyen és ehhez hasonlókat én is tapasztaltam 4-5 éve még gimnazista koromban.


És még sokan tapasztalták ezt a környezetemből.


A kérdésem az lenne, hogy miért azt mondják, hogy politizálni tilos, amikor baloldali és liberális nézeteket nyugodtan lehet hangoztatni?

Csak a nacionalista és szélsőjobboldali gondolkodást tilos hangoztatni ezek szerint.

De miért nem mondják akkor ezt?


Ismétlem: NEM provokáció! Saját tapasztalaim és baráti köröm tapasztalatait írtam le!



2016. ápr. 16. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy miért nem lehet.

Kinek kellene politizálnia, ha éppen nem a fiataloknak? Az ő jövőjükről van szó!


Ennek az egész begyepesedett gondolkodásnak az lett a vége, hogy manapság a fiatalok alig járnak szavazni és egyáltalán nem érdekli őket a politika, mert nem alakult ki bennük a politikai tűz és idealizmus.


Egy normális országban a fiatalok haladnának az élen a politikában és nem csak egy hobbi lenne az egész, ahol az unatkozó nyuggerek kiélhetik magukat.

2016. ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező! Mikor én jártam gimnáziumba teljesen ugyanezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem. Ugyanezt tapasztaltam, mint te. És a tanáromra is annyira kísértetiesen illik a leírásod... Rólam pedig tudta hogy, szimpatizálok a Jobbikkal, és ez az ő agyában úgy öltött alakot, hogy én egy náci éltető, fajgyűlölő tömeggyilkos jelölt vagyok. Azt bánom egyedül, hogy nem beszéltem erről az igazgatóval, ha nem is történt volna semmi az ügyben, akkor is érdekelt volna hogy ő mit is válaszol erre...
2016. ápr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen egyetértek a kérdezővel! De tényleg, velem is pont ilyenek voltak, csak általánosban, és ott volt egy durvább eset is ami a barátaimmal történt politikai ügyben
2016. ápr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Volt már...
2016. ápr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Vissza kell szólnia a tanárnak, hogy maga se politizáljon és burkoltan utalni rá, hogy fogja be a pofáját és ennyi. Lehet fenyegetőzni is, hogy lesz szólva a szülöknek, hogy a tanár erőszakosan manipulálja a gyerekeket a liberális fertőre és vissza él a helyzetével. Igazgatói panasz is lehet, hogy nem az anyagot tanitja a tanár hanem elfajzott propagandáját hangoztatja
2016. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom,hogy te ilyet tapasztaltál.

Én most vagyok végzős gimnazista,de nálunk soha nem volt még hasonló sem.Nyilván nálunk is szóba jött a politika párszor az órákon,de a tanáraink soha nem foglaltak állást,illetve nem bírálták a mi álláspontunkat.Nekünk csak annyit mondtak,hogy mindig megfelelően tájékozódjunk,ne hagyjuk magunkat becsapni és mindig hallgassuk meg a másik félt is,ne védjük erőszakosan a mi "igazunkat".

2016. ápr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2%

"Miért mondják azt, hogy az iskolában tilos politizálni amikor ez nem igaz?"


Mert az iskolába nem politizálni, hanem tanulni jársz.

2016. ápr. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
#7 A tanár meg tanítani, de ha elolvastad volna a címen kívül a leírást is tudnád miről van szó.
2016. ápr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

# 8/8 Időpont ma 08:57


A leírást már olvastuk. Legalább 4 különböző kérdés alatt :-)

2016. ápr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezek a te tapasztalataid.

Nekem éppen az ellenkezőek. Én sajnos egy hatalmas Fidesz-fellegvár általánosba jártam annó, ahol teljesen természetes volt, hogy mindenki "nemzethy" érzelmű és ez büszkeséggel tölti el. Az egykori technikatanárom pl. hatalmas eufóriával mesélte el, hogy a 2006-os tüntetések során bevitték őt a rendőrök, amikor a fiával fel akartak gyújtani egy rendőrautót. Igazán tanárhoz méltó, nívós cselekedet. :)

Aztán szerencsére egy elég erős gimnáziumba kerültem, ahol ez már korántsem volt így, csak néhány nagyobb tüntetés során derült ki, hogy a tanári kar nagyobb része valószínűleg nem a regnáló kormánypárt híve. A gimimben egyedül a töritanár politizált, s "érdekes" módon ő is a jobbos/szélsőjobbos témát nyomta megállás nélkül.

2018. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!