Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítség, nagyon nehezen megy...

Segítség, nagyon nehezen megy a tanulás újabban?

Figyelt kérdés
Eddigi 5 általános sulis évemben kitűnő voltam egy évben max két hármas négyes stb...most hatodikban egyre több hármas, nyelvtanból, matekból, bioszból és töriből is négyesre állok, talán nyelvtanból kegyelemötösre. Tanulok, de nem jut eszembe órán semmi, szét vagyok esve, pedig nincsenek nagyon nagyon nagy lelki problémáim.Pedig gimibe akarok menni már jövőre, ahova félévit néznek csak, semmi más. Valószínűleg így is fölvesznek, de jobb lenne ötösökkel menni. Mit tehetnék? Szüleim egyfolytában csak szidnak és kiabálnak velem, hogy milyen lusta és buta vagyok, ha mást csinálok elveszik a netet, telefont könyvet nem engednek lovagolni menni. Igaz, mostanában kicsit többet netezek kelleténél, ez ellen mit tehetnék? Tanulási praktikáj?

2016. dec. 4. 21:58
 1/5 anonim válasza:

Nekem is hasonló van de én még mindig 5-ösre állok mindenből.

Ha esetleg azért lettek rosszabb jegyeid mert nem érted az anyagok akkor mond a szüleidnek hogy jó lenne felkeresni egy magántanárt vagy hasonlót.

De ha nem ilyen a problémád akkor tanulj többet és tanulj figyelmesebben.

A hat osztályos gimnázium nagyon de nagyon erős készülj fel rá.

Remélem tudtam segíteni:)

2016. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit rá vagy stresszelve. Kicsit próbálj meg ellazulni
2016. dec. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én kikészülök a hatosztályosban. Eleinte nem volt annyira nehéz, bár kellett idő, hogy megszokjam, de most 10.-re már azt sem tudom, higy kéne hozzáállnom a tanuláshoz. Egyszerűen undort vált ki. Tehát, ha te is hajlamos vagy arra, hogy kikészülj inkább válassz később gimit. De, ha muszáj akkor pedig sok sikert! És próbálj mindig frissen tanulni. Kösd őket mindig valamihez amiről megjegyzed.

Remélem nem vetted sértésnek vagy offnak a válaszom és vmennyire segített.

2016. dec. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Már ha csak azt nézzük, a szüleid hozzáállása is helytelen, hiszen ha szidnak téged, te azzal azt képzeled be magadnak hogy buta vagy.


Másrészről új tanulási praktika kell, gondolok itt a kijegyzetelésre, vagy felveszed es a hangfelvételt lejátszod.


Harmadrészt talán azért furcsa, mert az alsó évfolyamokban teljesen más a tananyag (és eloszlása). És ti most kezdtek "belelépni" a keményebb évfolyamokba.


Úgyhogy a lényeg: ne hidd azt, hogy buta vagy, csak más tanulási módra van szükséged


Sok szerencsét :)

2016. dec. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2016. dec. 12. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!