Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Legszívesebben otthagynám az...

Legszívesebben otthagynám az egyetemet?

Figyelt kérdés
Most vagyok másodéves az egyetemen és az az igazság, hogy büfészakra járok (szabad bölcsészet). Maga a szak érdekes és örülök, hogy ezt tanulhatom, de tudom, hogy semmi értelme, ezzel a végzettséggel nem fogok előrébb jutni, úgy érzem, hogy elvesztegetett idő, így semmi kedvem/energiám elvégezni a feladataim, készülni a vizsgákra, sokkal inkább dolgoznék. Az iskola mellett is dolgozom részmunkaidőben, de az nem elég. Úgy érzem, ennek így nincs sok értelme, csak a szüleim leszednék a fejem, ha kijelenteném, hogy nem szeretném tovább csinálni...
2016. dec. 6. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Tegyük fel elvégzed, akkor is ugyanazokra a munkákra jelentkezhetsz, mint most végzettség nélkül. Éppen ezért felesleges folytatni, inkább keress valami mást, amíg van támogatott féléved!
2016. dec. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy egyáltalán nem szeretnék már tanulni, maximum valami 2 éves képzést elvégezni. Rájöttem, hogy nagyon nem való nekem az egyetem... Csak a szüleim elvárják tőlem, hogy legyen valami diplomám, az már mindegy nekik, hogy semmire nem megyek ezzel...
2016. dec. 6. 15:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Melyik a fontosabb neked?

Legyen egy diplomád amivel aztán talán kapsz normális munkát talán nem, megfelelj a szüleidnek és az általad belefektetett 1.5 év-et és a nem tudom ki által kifizetett oktatást/könyveket stb. vidd már végig.


Vagy felnőtt ember vagy, tudod hogy nem ezt akarod, megspórolsz 1.5 évet, és nem kell tovább úgy töltsd az időt, hogy nem a saját utadat járod, hanem valami látszat, elvárást teljesítő valamit?



Ha érdekel amit tanulsz, akkor már csak a "tudásért" is ott maradhatsz, nekem biztos hogy az általam nagyra tartott ismeretek elsajátítása többet érne mint 1.5 év gyármunka fizu. Amiatt nem kell bűntudatod legyen, vagy rosszul érezd magad hogy te amit tanulsz azzal nem kapod meg azt a havi +x FT-t amit a felső 20%-megkap. Ez csak 1.5 év, hosszú még az élet, de tényleg kérdés hogy nagyon érdekel amit tanítanak, vagy csak úgy ne, hogyha már valamit muszáj tanulni akkor ez jöhet? Ha nagyon érdekel, akkor ne törődj azzal hogy mi lesz utána, ha viszont sokkal jobban érdekelne már a felnőtt élet megkezdése, akkor ott hagyhatod.



Valamit azért jegyezz meg: Ha ott hagyod azt LEHET ha megbánod, ha nem hagyod ott akkor 5 év múlva TUTI nem fogsz bánkódni az a másfél év kiesés miatt, úgy fogsz vissza emlékezni rá hogy milyen szép is volt.



Én nem tudtam neked megmondani a tutit, csak annyit segíthettem hogy a saját gondolataimat kifejtettem a témáról, remélem valamit hozzá tudtam adni a jó döntésedhez. Sok sikert!

2016. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!