Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » IX. Kerületi Szent Györgyi...

IX. Kerületi Szent Györgyi Albert Általános Iskola és Gimnázium vélemény?

Figyelt kérdés

Voltam nyílt napon, de csak néhány órán voltam bent és ebből sajnos nem tudtam meg túl sokat az iskoláról. 4 évfolyamosra mennék(9-12.)

Valaki aki odajár (vagy esetleg az ismerőse), tudna nekem véleményt írni? Mennyire gyenge/erős? Tanárok?(nekem a nyílt napon szimpatikusak voltak)Közösség? Ha egyetemre is szeretnék utána menni, érdemes oda jelentkezni? (4-es 5-ös tanuló vagyok)

10-es skálán mennyire ajánlanátok?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. dec. 6. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkább a Leövey Gimit jelöld meg
2017. jan. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt is megjelöltem :)
2017. jan. 21. 17:34
 3/11 Pandraxx válasza:

Hallie~

Remélem még nem késtem el a válasszal...

Na szóval, én 4. éve járok az Szgya-ba és hát nincs valami jó véleményem az iskoláról.

A tanárok többsége jó fej, de például a fizikából, kémiából, rajzból és (ha nem jó tanárt kapsz) történelemből nem sokra fogsz jutni.

A fizika tanár tényleg egy kész roncs, és az egyetlen is egyben, mert az előző fizika szakos tanárnő leadta a szakját...

Szóval a fizika tényleg egy kínszenvedés lesz.

Viszont a tanárok többsége, igenis elvárja, hogy minden napra készülj, és rendszeresen feleltet, írat dolgozatot, szóval ilyen téren eléggé kemény a suli.

Ha szerencséd van, megkapod Zsinkó Klára tanárnőt (magyar szakos) és Surin Zsuzsa matematika szakos tanárnőt, de ha nem ők oktatják ezeket a tantárgyakat, megint csak (mondhatni)szívtad.

Nem tudom hanyadik helyen áll a suli, de szerintem még a legjobb 50- ben sincs benne az érettségik alapján xddd

Olyan 60 fölötti ponttal simán belehet kerülni, szóval emiatt ne aggódj.

Most nem lebeszélni akarlak a suliról, mert ez egy szubjektív és relatív vélemény, csak éppen leírtam a nézőpontomat és csak figyelmeztetlek, hogy ne legyenek nagy elvárásaid a sulitól, mert tényleg khöm... nem a legjobb.

A hangulat viszont nem olyan rossz, bár van pár nagyon fura ember (itt főleg a C sekről [Általános iskolásokról] beszélek), akiket inkább jobb elkerülni.

A felsőbb osztályok viszont rendesek, én hála istennek pont egy olyan osztályba kerültem (8.B), ami az egyik legjobbnak mondható ^^

Egész sok programot szerveznek a Dök ösök (Diák önkormányzatosok), amikről plakátokon értesülhetsz, de általában órán is bemondják a rádióban.

Szerintem ne legyél menzás, mert nem nagyon éri meg, és minden pénteken halat adnak, mikor rántott húst írnak ki TnT.

Az emberek mindig azt mondják, hogy nem számít milyen gimnáziumba jársz, ugyanazt tanulod mindenhol, ugyanaz lesz az érettségiben mindenkinek, de én ebben sosem hittem, sőt egy hülyeségnek tartom. Természetesen ha zseni vagy, akkor biztosan jól fog sikerülni az érettségid, de nem kicsit látszik meg a pontszámokban, hogy ki volt Istvános/Radnótis/Apácais, azaz ki tanult az ország legjobb iskoláiban.

Szóval én ilyen szempontból sem támogatnám a Szent- Györgyit :DDD

Remélem nem vettem el a kedved semmitől, de szerintem jobb ha ezeket figyelmen veszed, mert 4 év alatt sok mindenben volt részem (pl.: Ellopták a telefonomat az öltözőből :33)

Ha bármi kérdésed van még, nyugodtan írj rám ♥

2017. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Pandraxx, köszönöm a választ :) Fura, nekem nem tűnt ilyen rossznak a suli. Sokan mondták hogy nem jó, de van ismerősöm aki odajár és ő viszonylag jókat mondott róla. (de persze néhány negatívumot is tudott mondani...)

Hát csak reménykedhetek, hogy akkor jó tanárt kapok... xd

2017. márc. 2. 16:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia,


Tudom későn írok,de ha más is esetleg ide szeretne jelentkezni,akkor legyen egy hely,ahol talál lényegi véleményt a suliról. :D


Szóval én hál'Istennek két éve már,hogy leérettségiztem,mondjuk nem túl jó eredményekkel,de örülök,hogy nem kell többé ide bejárnom.


Ahogy írták a történelem,matek és a fizika egy borzalom nincs rendes tanár,nem biztos a szakjában.1-2 van aki vérprofi és hát ahhoz nagyon-nagy szerencse kell,hogy hozzájuk kerülj.Az idegen nyelv szörnyű,sokak örülnek ha csak éppen átmennek az érettségin.Sok az átképzett nyelvtanár,régik a módszereik.


Ha nem vagy bioszos netán kémiás akkor bukó,nagyon erőltetik ezt a két tantárgyat,pedig semmilyen reálos (vagy bármiféle) vonalat/irányt nem képvisel a suli.A dilettáns szakosok nem fogják megérteni,hogy nem kell neked sehova se a biosz/kémia,ha hisztizel akár pótvizsgára is küldenek..


Az érettségiken tényleg lebőgnek az osztályok,az alsóbb évfolyamokon is rettenet sokan pótvizsgáznak.


Kis pozitívum:van csereút (ha még van) és sportnap.


10/2-3,ne gyere ide..

2019. jún. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzáfűznék,hogy mi tavaly hoztuk el a húgomat,mostanság fűt-fát felvesznek alacsony pontokkal,ez meg is látszik az osztályok összetételén...
2019. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Évfolyamtársa voltam az előzőnek. Semmi jót nem tudok elmondani erről az iskoláról. Van néhány jobb tanár, de ennyi. Engem a szervezetlen, egyhangú sportnap nem tud kárpótolni. Tanárok többsége rosszindulatú, diákok felöl nincs meg a tisztelet a tanárok felé, ahogy tőlük sem a diákok felé. A jó érettségi eredmények sem az iskolának köszönhetőek, hanem a sok strébernek. A diákok bunkók, tiszteletlenek egymással szemben is. Mindenkinek akkora pofája van, hogy nehezére esik nem a folyosó közepére állni ölelkezni, vagy beszélgetni. Senkit nem érdekel, hogy mások elmennének, ne adj Isten sietnének. Diákok szopatása megy ezerrel. Minap olvastam, hogy valami újabb botrány is volt, hogy az tanár órákon erősen politizált és magánkitérőket tett. Nem lepődöm meg. Az iskola képtelen megszervezni bármit is, rengetegszer előfordult, hogy utolsó pillanatban változtattak valamin, vagy utolsó pillanatban szóltak, ha egyáltalán szóltak.
2019. jún. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 te te te ***** válasza:
Én most mennék át a suliba, mert ahol most vagyok ott nem tanulok bioszt és kémiát, pedig abból érettségiznék. Mennyire éri meg ezért átmenni? Vagy olyan rossz, hogy maradjak más sulik faktjánál?
2019. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ide tényleg ne gyere,ha tényleg ebből szeretnél érettségizni,ezer más gimi van még,ahol ezeket a tárgyakat tanítják.Előtted is elegen írták,hogy nem egy erős,illetve jó iskola ez.Én elég rég érettségiztem itt,akkor nagyrészt más tanárok voltak,de most nem egy embertől hallom,hogy menne innen el...
2019. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Régi kérdés + valószínűleg már az tapasztalataim sem relevánsak, de megosztom, hátha segít valakinek.


2008 novembere és 2018 májusa között jártam mintegy 10 évig az iskolába, ott is érettségiztem. (alsó tagozat 3. osztályától érettségiig)


Az alsó tagozatról érdemben nyilatkozni nem tudok. Kedvesek voltak tanítók, minden héten volt néptánc óra és úszás, délutánonként pedig leggyakrabban a közeli Károlyi-kertbe vittek minket ki játszani; nagyjából ennyi emlékem van.


Felsőben (2010-14) nagyon jó volt a közösség és kifejezetten jó volt Szegyásnak lenni. Én ebben az időben szerencsés voltam, mert szinte minden tantárgynál a legjobb tanárokat kaptam meg. Nem volt túltolva a szemétkedés a tanárok részéről, nem meséltek a magánéletükről, csak tanítottak és szerették a gyerekeket. Én napközis/tanszobás voltam végig, a napközis tanár mindig lelkiismeretesen átnézte a házikat (ő még mindig ott tanít elvileg). Házi után pedig lemehettünk a Diákklubba, amit az egyik tanár csinált. Ez gyakorlatilag egy közösségi hely volt, ahol voltak számítógépek, azoknak akik közösen szerettek volna valamit játszani, valamint az órák után sok tanár is csatlakozott a Diákklubhoz és lehetett velük közösen teázni és beszélgetni mindenféléről.

Aztán valahol 2013-14 táján a Diákklubot létrehozó tanár elhagyta az iskolát (kirúgták vagy elment, ezt sosem tudjuk meg), és alapjaiban változott meg a diákélet és rossz értelemben. Az oktatás részéhez kapcsolódóan annyit mondanék, hogy a tanárok pacekok voltak, aki tanulni akart az tudott.


Gimnáziumban (2014-18) a tanárok ugyanúgy pacekok voltak, de azért már nem annyira, mint felsőben. Valószínűleg az oktatási rendszer hibája miatt elindult egy elképesztő fluktuáció és gyakran volt, hogy 1-1 tanár egy adott tantárgyat csak 1 évig tanított aztán lelépett a suliból (gondolom máshol jobbak voltak a juttatások). Ez főleg fizikára és kémiára volt jellemző. Nekem még minden tárgyat szaktanárok tanítottak, de mint minden iskolában gondolom ez is megváltozott az utóbbi években.

Ugyanakkor, ahogy a 3-as is írta, rengeteget számít az, hogy melyik tanárt kapod meg. Nekem az érettségi tárgyakat összességében jó tanárok tanították, de nyilván mindennél van jobb. A mi osztályunk 80%-a egyetemre ment gimi után, legtöbbünk államilag támogatott képzésre nyert felvételt. Akkoriban a Szegya megadta a lehetőséget annak, aki tanulni akart. Nagyrészt jó tanárok, a tankönyvet fizette az állam, ha otthon minden rendben van akkor minden adott arra, hogy tanulj és összekalapálj 430+ pontot (2018.).

Gimnázium alatt annyira már nem érdekeltek az iskolai programok, de gyakran láttam kifüggesztve, hogy ilyen zöldhét, olyan halloween stb stb. Egyszer-egyszer benéztünk a sulis focibajnokságra meg csocsóbajnokságra, de ezekről nem tudok mélyebben nyilatkozni, nem volt rossz. Általában szerveznek minden évben többféle buszos kirándulást más országokba, ezek jópofák voltak, ha valakinek ilyenre van igénye akkor nem fog csalódik.


Sum: Nem a legerősebb suli az biztos, de az ott tanító tanárok nagy része jól tanít + kell mák, hogy őket kapd meg. Amikor odajártam akkor Budapest közepes gimnáziumai közé soroltam. Ha tanulni akartál, arra tökéletes volt.

Diákélet nem volt rossz, de komoly mélyrepülésben volt 2010 és 2018 között, nem hiszem, hogy ez változott volna, de ne legyen igazam.

Odajáró emberek pedig vegyes, nyilván vannak gy*kerek, de a többség jófej volt és segítőkész, ha átmész egy másik osztályba, mert épp nem vittél számológépet a matek dogához, akkor valszeg az első ember kölcsön fogja adni a sajátját.

Továbbtanulás terén: Mint fentebb is írtam, 430+ pontot simán össze lehet gereblyézni, ha valakinek ez a Szegyában nem megy, akkor ott fejben vannak gondok és nem a tanárokra kell fogni. (Jelenleg a BME-n végzem egy mérnöki szak mesterképzésének utolsó évét és főleg alapképzés elején sokat segített a gimnáziumban megszerzett tudás). Ha a kellő munkát belerakod a tanulásba, akkor az orvosira is simán felvesznek innen.


Mindazonáltal vedd figyelembe, hogy a legfrissebb infóm a suliról lassan 6 éves, valszeg sok minden változott azóta. Megnéztem az iskola honlapját és 28 tanárt/tanítót ismerek az ott dolgozó 57-ből. Az országban végbemenő folyamatokat szemlézve több, mint valószínű, hogy romlott az iskola színvonala. De ez az elit gimnáziumokat kivéve minden közoktatási intézményre jellemző.


Jó suli volt, nem tudom milyen lett.

jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!