Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lenne pár kérdésem a középisko...

Lenne pár kérdésem a középiskolai felvételivel kapcsolatban. Tudmátok segíteni?

Figyelt kérdés
A saját iskolánkban írjuk?Vagy lehet azokba is,amiket megjelöltünk?Másabb valamivel,ha nem a sajátunkba írjuk?Az iskola maga küldi be a jelentkezési lapokat,vagy magunknak kell feladni?Tehát adnak egy papírt,kitöltjük,visszavisszük,beküldik és akkor megvan a jelentkezés?Vagy saját magunk nyomtatjuk ki,majd ajuk fel?Hány iskolát lehet jövőre megjelölni?(vagy ezt még nem tudni előre?)Lapra kell ráírni sorrendben amiket megjelölsz?Nem kell mások előtt ezt felolvasni?Köszönöm előre is a válaszokat.Igaz,hogy csak jövőre felvételizek,de szeretném tudni hogy van ez,és eltervezni.+Az Eötvös József Gimnáziumba Budapesten(V.Ker azthiszem) mennyire nehéz bekerülni?Orvosira szeretnék menni utána,ebből a szempontból milyen?Természettudományi tagozat érdekelne.És a szintén budapesti Fazekas?

2016. dec. 11. 18:37
 1/4 A kérdező kommentje:
*Tudnátok? elnézést,elírtam
2016. dec. 11. 18:38
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is ne aggódj, biztos vagyok benne, hogy 8. elején a szülői értekezleten részletesen elmondják a felvételivel kapcsolatos tudnivalókat. Vagy ha nem, akkor lesz egy külön tájékoztató erről. Osztályfőnöki órákon is biztosan sok szó esik majd róla. Jelentkezési lapot attól a sulitól kell kérni, ahova felvételizni szeretnél. Valószínűleg le is lehet majd tölteni az adott iskola honlapjáról. Kitöltöd, beadod. Hogy több iskola esetén hol és hogyan kell megjelölni a sorrendet, nem tudom. A felvételi vizsga nagyobb része központi, valószínűleg abban a suliban írod, ahová jelentkezel. Egyes esetekben az iskolák a központi mellett saját felvételit is tartanak. Ilyen eset, ha valamilyen tagozatot választasz. A Fazekas tudomásom szerint az ország egyik legerősebb középiskolája, nem könnyű bekerülni.
2016. dec. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Úgy szokott lenni ( nekem így volt) , hogy December elejéig kell beadni egy felvételi lapot, abba az iskolába ahol megszeretnéd írni a felvételit. Ezt a lapot az interneten le lehet tölteni, és erre még nem kell ráírnod hogy hova szeretnél jelentkezni, stb. Aztán Januárban megírod a felvételit, és azután kijön a rendes jelentkezési lap, amit kitöltesz, sorrendbe felírod hova szeretnél menni. Ha jól emlékszem, akkor ezt is abba az iskolába kell leadni ahová menni szeretnél, de sajnos ebben nem vagyok olyan biztos. :/. Az Eötvösbe kb. 80 pont kell, de úgy hallottam jó iskola.
2016. dec. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)A központi felvételinél 80 pont,vagy egybe tanulmányi eredményennyel?
2016. dec. 12. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!