Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történt valami változás a...

Történt valami változás a középiskolai tantervekben 2006-ban? Vagy környékén?

Figyelt kérdés

Én 2012-ben végeztem, és feltűnt hogy az osztályomból a jó tanulók nem bírták az egyetemet, sorra kibuktak, oktv nyertes volt osztálytársam két év után ott hagyta az egyetemet, most postás, Másik színötös tanuló másodjára iratkozott be ugyanarra a szakra, és még most sincs meg egy első féléves törzstárgya. Sorolhatnám tovább, az egész gimis évfolyamunkra jellemző.

Viszont akik kettes-hármas tanulók voltak azok szinte mind jól haladnak az egyetemmel, van aki most végez, (én sajnos csúszok 1 félévet.)

Azóta érdeklődtem több ismerősnél, meg erősítettek hogy náluk is ez a jellemző, de csak akik 2006 után kezdtek.


Ti tapasztaltatok ilyet?


2016. dec. 3. 07:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek nincs köze ahhoz, ki mikor végzett. Én is ismerek olyat, aki évfolyamelső volt egy nívós gimiben, mégis kibukott 2 egyetemről, mire a harmadikat be tudta fejezni:S

Ahova meg nagy a verseny a bejutásért, ott rendszeresen előfordul, hogy kibuknak olyanok, akik a gimiben hasítottak, és nagyon jó eredményt értek el a felvételin (tehát nem lehet azt mondani, hogy a gimi volt a gyenge).

Egy egyetem egészen más világ, mint a gimnázium. Kell önállóság is, persze az anyag is több, és kevesebb a "külső kényszer", tehát olyan is simán kibukhat, akinek lenne esze hozzá, de nincs meg a kellő motivációja vagy rosszul osztja be az idejét.

2016. dec. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De akkor a 2002,3,4 ben végzett ismerőseim miért nem tapasztaltak ilyet?
2016. dec. 4. 13:39
 3/3 anonim ***** válasza:
A korábbi válaszoló vagyok: én is 2006 előtt érettségiztem, szóval akkor is előfordult. A e ismeretségi körödben úgy látszik, pont ritkábban, ennyi.
2016. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!