Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvos szeretnék lenni. Tudnáto...

Orvos szeretnék lenni. Tudnátok pár kérdésre válaszolni?

Figyelt kérdés
17éves lány vagyok. Állatorvos, idegsebész vagy esetleg ortopédus vagy szemész szeretnék lenni. Az első kettőt leginkább. Ha valakinek van esetleg ideje akkor megkoszonnem ha leírná hogy hova mik a feltételek,az elvárások tanulmányi eredmény ügyben. Jelenleg kémia-biosz fakton vagyok, matekból nem vagyok túl jó,angol-nemet nyelveket tanulok. Előre is koszonom:))

2016. dec. 12. 22:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
# 8/10 -> Én írtam, hogy hármas matekkal nem mehet. Ekkora idiótát is ritkán látni, mint te. Speciel én oda járok, ha már így kérted, hogy olyan írjon, és pont azért írtam, mert ha valaki annyira ostoba, hogy nem tud utánanézni a felvételi követelményeknek, az meg se próbáljon orvos lenni. Ide nem kevés talpraesettség kell... :) Szóval gratulálok, hogy az iróniát sem tudod értelmezni.
2016. dec. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
84%

Hát, szerintem az is fontos alapkészség egy jövőorvosának, hogy legyen megértő, ne legyen sznob és akarjon segíteni, ha már a másik pár sora alapján akarunk egész hivatásra következtetéseket levonni.


Ahogyan rólad is elképzelhető, hogy azon kívül, hogy írtad amit írtál, lehetsz egy nagyon rendes, embereken segítésre kész valaki, úgy elképzelhető, hogy azon kívül, hogy a kérdező, aki elsőre szembesült ezzel a felvételi-mizériával, és valszeg (mint szerintem mindegyikünket) megijesztette, igazából tök talpraesett ember, akiből tök jó orvos lehet. Végső soron mindketten lehettek tök jó orvosok, aki nem "való" a pályára, arról ezt nem egy gyakoris komment fogja eldönteni, és úgy egyáltalán, szerintem ilyen mélységekbe menően hagyjuk egymást békén. Aki jól teljesíti a felvételit, általában már elég talpraesett, a többi meg majd amúgy is menet közben jön magával.

2016. dec. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Persze, amikor én felvételiztem, engem is megijesztett, de szernitem mint a legtöbbünk, leültem, rászántam azt a pár órát és utánaolvastam mindennek. Nem azt mondom, hogy elsőre tudni kell mindent, hanem hogy esetleg annyi talpraesettség legyen már valakiben, hogy a nyilvánvaló utakat végigjárva ha nem talál megoldást, csak azután ír ki ide ilyet, hogy mit számít a matek... De rendben, mivel értelmes ember módjára ésszel érveltél, elismerem, igazad van. :) Csak szúrja a szemem néha, hogy az emberek mennyire másoktól várják még a kézenfekvő megoldásokat is...
2016. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!