Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valamilyen orvos szeretnék...

Valamilyen orvos szeretnék majd lenni. Válaszolnátok nekem pár kérdésre?

Figyelt kérdés
Leírnátok nekem, hogy kb. milyen középiskolába kell ahhoz tanulni, hogy majd orvosira mehessek, milyen orvosi egyetemek a legjobbak, milyen szakok vannak, kb mennyi pénz kell és hány év hogy dolgozni kezdhessek, és az évek során milyen tantárgyakat kell majd tanulni?Nyíregyházi lány vagyok..
2009. máj. 16. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Válasz biológia fakultációs gimnáziumot. Kell egy biológia érettségi és egy kémiai is (legalább is 4 éve barátnőmnek még kellett). Utána felvételizel egy orvosi suliba, a neten utánna tudsz nézni a suliknak. De ez még neked messze van, először keress egy jó erős gimnáziumot, biológia esetleg kémia szakkal.
2009. máj. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És sok sikert, és kitartást, nem lesz könnyű.
2009. máj. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Biológia kémia ÉS fizika, amire rá kell gyúrnod a gimiben. Az utóbbi két tárgy valamelyikéből felvételizned kell majd az egyetemen, de bioszból mindenképp.

Az egyetem 6 év, és a magyar viszonyok között szinte mindegy, hol végzel, színvonalas a képzés, de még mennyire! :)

A 6 év után általános orvos leszel, ezt követően egy eü. intézményben (kórházban) telnek a rezidens éveid, azon a szakirányon, amit választasz. Ebből szakvizsgát kell tenned. Hogy ez mennyi idő arra általánosságban nem lehet válaszolni, mert szinte minden nagy területen belül még tovább fogsz "szakosodni".

De 12-13 év tanulásra az egyetem első évétől kezdve mindenképp készülj fel, sok sikert!

2009. máj. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nah, én elsőéves vagyok a sotén, úgyhogy elég friss még a középsulis élmény. mindenképpen gimibe menj, ahol jól oktatják a biológiát és kémiát, bár szerintem bármelyik gimiben jól oktatják, a tanárokba meg úgyse látsz bele. de szakközépből nehéz bekerülni.4 orvosi van, pest, debrecen, szeged pécs. olyan sorrendben írtam, ahogy a ponthatárok lenni szoktak. azt mondják a sote a legjobb, de egyformán jó orvosokat képeznek mindenhol, nyugodtan válassz a lakóhelyednek megfelelőt. van, akinek csak pest jó, de szerintem oktatásban nemigen különböznek, a hallottak alapján. szakok nincsenek az orvosin, 6 év az általános orvosi. ha azt elvégzed választasz szakot és azt tanulod még 2-3 évig és akkor leszel szakorvos, pl szemorvos vagy sebész, ami tetszik. amíg nem fizetős az egyetem addig csak a könyveid vannak pénzbe(meg ha kolis vagy akkor az is, meg utazás, ilyenek), de nekem elsőben több min 100rugóm ment könyvekre, de nem minden évben van azért ennyi. tantárgyad kismillió lesz, felsorolni is sok lenne. amik a fő rettegett tárgyak az az anatómia, biokémia, patológia, élettan. de van sok kis tárgy is. de meg lehet csinálni, én azt mondom, bár lehet csak az első év után van ilyen jó véleményem. remélem segítettem. sok sikert.
2009. máj. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, reméltem hogy valamivel könnyebb, most kicsit megijedtem..mondjuk a nehezebb része még messze van. Köszönöm a biztatásokat is!:)
2009. máj. 16. 18:35
 6/7 anonim válasza:
Én is Nyíregyházi vagyok és orvos akarok lenni én is.A Krúdyba jelentkezz mert ott van biosz szak + meg a megyében a legjobb gimi + az országban az 5.-ik ha jól tom.14/F
2010. okt. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából egy éve tettem fel ezt a kérdést, tehát azóta már sikerült eldöntenem. A Krúdyba járok!:)
2010. okt. 9. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!