Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik itthoni egyetemen a...

Melyik itthoni egyetemen a legjobb a mechatronika képzés?

Figyelt kérdés
Mechatronikát szeretnék mindenképpen tanulni, az OE Bánki kar nyíltnapján voltam és nagyon nagyon tetszett amit a szakról hallottam és a laborban is voltam! Az lenne a kérdésem, mivel érdembeli választ nem nagyon kaptam keresgéléssel, hogy akik az országban bárhova ilyen szakra jártak, azoknak mi a véleményük annak az intézménynek a mechatronika szakáról. Legjobb pesti egyetem lenne, de szóba jöhet messzebb lévő is, végsősoron nem ez fog dönteni hanem, hogy hol kaphatnék megfelelő képzést! Óbudaisok véleménye pedig kiváltképp érdekelne a szakról!

2016. dec. 13. 20:21
 1/4 anonim válasza:
A legnagyobb értéke a diplomádnak mindenképpen akkor van, ha a BME-n végzed el a mechatronikát. Ez általában a mérnöki szakok esetében igaz, azonban a mechatronikánál ez mégjobban így van. Ha csak a felvételi ponthatárokat nézzük, a BME-n mechatronikára 460 pont körül szokott lenni, míg a többi egyetem mechatronika képzéseire 300 pont alatt... A képzést tekintve a BME-n elméletibb képzést kapsz, míg pl az OE-n gyakorlatiasabbat. Az OE-n könnyebben el tudod végezni, kb. ezeket kell figyelembe venni. Ha van még konkrét kérdésed írj!
2016. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én idén ősszel kezdtem a Bánkin mechatronika szakon. Azt el kell ismerni, h a BME-n a legerősebb a képzés,a felvettek pontátlaga ott a legmagasabb messze.Én 1 félév után azért azt tudom mondani,h tanulni itt is kell természetesen,hisz ez egy műszaki szak,szóval nem adják ingyen a diplomát semmiképp se.Maga a szak tetszik összességében,persze vannak hiányérzeteim. Talán a laborok felszereltsége nem feltétlenül a legjobb..nekünk 1.félévben volt egy mérnöki anyagok nevű laboros tárgyunk,ahol azért finoman szólva is látszott,h öreg gépek vannak,némelyik nem is működött. Mindenesetre ha tanul az ember akkor itt kisebb az esélye a szívatásnak/ csúszásnak. A két legkeményebb tárgy talán a mechanika és a matek. Ezen hasalnak el a legtöbben. Nem tudom h ezeket mennyiben tanítják másképp a BME-n, de nálunk pl.a mechanika előadó tanár a BME-n is tanít párhuzamosan és egy az egyben ugyanaz az anyag és a számonkérés szigora mindkét helyen ha lehet hinni a hallottaknak. A gyakorlatiasságból még olyan sok mindent nem vettem észre..nagyon sok minden függ az adott laborvezetőtől/ gyakorlati tanártól és annak felkészültségétől. Sajnos van néhány tanár akik tényleg csak leadják az anyagot egy diasorból aztán a többit képzeld el magadnak..szóval van agy két tárgy ami teljesen haszontalan szinte. illetve ami nekem még nem szimpatikus annyira az h tanterv alapján elég kis hangsúlyt fektetnek az informatikára azon belül is a programozásra,márpedig az egy elég hangsúlyos része a mechatronikának és szakirányt se tudsz választani,mert csak egy van :D Elhelyezkedés szempontjából viszont nem kell félni a hallottak a alapján. Nagy a munkaerőhiány, bsc diplomások is többnyire gond nélkül helyezkednek el a szakmában sokszor egyetemtől függetlenül.Statisztikákat nézve a bánkisok legyen az gépész vagy mechatros gond nélkül el tudnak helyezkedni, többnyire elég jó fizetésekkel. :)
2016. dec. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Az óbudain a tanárok többsége azért megfelelő oktatást ad és a hiányosságok inkább az egyetem felszereltségének tudhatók be, vagy más a helyzet?
2017. jan. 6. 14:53
 4/4 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. :D Mint írtam én is még csak 1 féléve vagyok itt,de azért valamilyen szinten tudok válaszolni a kérdésedre. Az oktatók többségéről elmondhatjuk hogy felkészült és jó részük élvezetes előadásokat/ gyakorlatokat tart. Mint emberek is többnyire segítőkésznek tűnnek. Tehát ha kérdésed van hozzájuk, vagy valami problémád van akkor a legritkább esetben fognak elküldeni vagy megszívatni. Nem akarok név szerint emlegetni tanárokat,de természetesen van akinek a tanítási módszerei/ felkészültsége hagy némi kívánni valót maga után.Ilyen oktatók viszont minden egyetemen vannak ez tény. De legtöbb területen azt érzem h nagy részük teljesen felkészült és jelentős szakmai tudással rendelkezik. Az hogy az adott tanár milyen stílusban tanít egyébként teljesen független sokszor attól hogy éppen milyen tudományos fokozattal rendelkezik vagy mennyi publikációja van. Számomra pl ,aki legjobban és legélvezetesebb áttudta adni az adott anyagot ,tudtommal nem rendelkezik doktorival vagy egyéb tudományos fokozatokkal mégis messze ő oktat legmagasabb szinten szerintem az eddigi tanáraim közül. Ezenkívül én azt vettem észre, mint az korábban is írtam h a laborok és a gépek ,amiket eddig láttam nem feltétlenül a legkorszerűbbek..valószínűleg pénz és helyhiány miatt. Persze minden megtalálható ami a szakma elsajátításhoz kell, vannak gyakorlati órák és laborok is ahol lehet őket használni. De elképzelhető hogy van olyan egyetem ahol modernebbek ezek a laborok és jobban felszereltek, így bizonyos területeken magasabb szinten/részletesebben tudnak oktatni egy két dolgot. Mint mondtam egy szakirány van csak,tehát behatároltabbak a lehetőségek. BME-n tudtommal van 3-4 féle szakirány is. összességében azt mondom,ha idejössz nagyon mellélőni nem fogsz. Elfogsz tudni nagy valószínűséggel helyezkedni gond nélkül. De azt tudnod kell hogy az egyetem nem tanít meg mindenre,tehát ha 1-2 félév után úgy érzed netán hogy nem sokat fejlődtél,és alig értesz még valamihez az nem csak a szak vagy egyetem miatt lehet...magadat is képezned kell önszorgalomból,ha tényleg komoly tudást akarsz szakmailag.
2017. jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!