Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a BME-GTK az ELTE-hez kerül?

Figyelt kérdés

Szeptembertől ELTE-GTK lesz.

Szerintetek hogyan fog változni a diploma értéke?



2016. dec. 14. 15:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Süllyed, mint a CH épület.
2016. dec. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nem tartom jó ötletnek:(
2016. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a legjobb dolog, ami történhet a hallgatókkal. A diploma értéke nő. Nemzetközileg az ELTE elismertebb. A diploma értéke nem csökkenhet, hiszen ugyanaz az oktatói gárda fog tanítani, csak jobb feltételek mellett. A BME vezetésének így is sok volt már a 8 kar. Így legalább az oktatás színvonalára tudnak majd jobban figyelni, ami elég alacsony lett az elmúlt években. Jobb, ha csak 7 kar marad és az oktatás színvonalának emelésére jut több idejük. Ez lenne a legsürgősebb feladat a BME vezetésének, hogy ezt elérje.
2016. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

De, a diploma értéke csökkenhet, mert

1. igenis sok múlik az egyetemi vezetésen akár már rövid távon is

2. az ELTE megítélése minimum nagyon vitatott - nem mondom, vannak területek, ahol hagyományosan tényleg jó hírűek, de az is csak egy hatalmas mammut, ami szintén már így is túl sok képzési területtel foglalkozik, bizonyos területeken pedig iszonyú a káosz.

2016. dec. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
4%
Ne kábítsál már. Az ELTE tudomány egyetem, nem. A legjobb és legtöbb lehetősége itt lesz a hallgatóknak. A BME vezetése katasztrófa. Folyamatosan csökken az oktatás színvonala a BME-n. Rengeteg az elégedetlen hallgató a BME-n, aki látja, hogy a hallgatókkal nem törődik a BME, az OHV kérdőívekre eredményére nem reagálnak. Az ELTEcon meg magáért beszél. A diploma értéke csak jobb lesz mert az ELTE nemzetközi elismertsége nagyobb, és szinte ugyanaz az oktató gárda fog dolgozni nyugodtabb és jobb körülmények között, sőt egyes területeken az ELTE jobb oktatást is nyújt, ami kapcsolódik az üzleti képzésekhez is (pszichológia, filozófia, kommunikáció, társadalom ismeretek stb.). Itt érvényesülni fog a szinergia hatás. A BME vezetése meg jobban tenné, ha érdemi párbeszédet folytatna a hallgatókkal a mérnök képzések színvonalának emelése érdekében.
2016. dec. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 3 / 5-ös: ugyanazt írtad le, csak erőszakosabban. Ettől nem leszel meggyőzőbb. Nyilván a személyes tapasztalatok és az ismerősök tapasztalatai sokat számítanak. Neked a BME kapcsán vannak rossz tapasztalataid, nekem meg az ELTE kapcsán.

Az idő majd eldönti.

2016. dec. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Te írtad le ugyanazt, amit korábban. Én tényeket soroltam fel, te meg egy véleményt mondtál tények nélkül.

Ha egy kicsit figyelnél láthatnád, hogy cizelláltabban fogalmaztam másodjára.

2016. dec. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
18%

Egy biztos, a GTK-nak nincs ellenére az átcsatolás, sőt, ők kezdeményezték végül az EMMI-nél, bár korábban is voltak róla pletykák. A GTK-nak rengeteg sérelme volt a BME-vel kapcsolatban. A GTK állítása szerint ezekre a BME nem reagált érdemben, de a valóság egyébként szerintem elég homályos. Az viszont tény, hogy az utóbbi pár hétben a BME vezetése olyan dolgokat tett a GTK-val, amire nem kaptunk magyarázatot (pl. a dékán felfüggesztése majd azonnal hatályú elküldése).


Arról fogalmam sincs, hogy mi lesz a diploma értékével. Szerintem sem a BME, sem az ELTE nem számít rossz hírű egyetemnek. És ahogy már elhangzott, maga a GTK úgyis ugyanaz marad. Tehát én nem számítok semmi érdembeli változásra. Hogy a hallgatóknak rosszabb lesz-e, azt nehéz megjósolni. Valószínűleg ebben sem lesz érdembeli változás.


A BME nagyot veszít vele, mivel az tény, hogy a GTK volt a fejőstehén, és költeni nem nagyon kellett rá, míg a mérnöki és természettudományi karok nem termelnek sok pénzt, viszont sokat visznek. Ennek így az lesz az eredménye, hogy még tovább csökken a színvonal ezeken a szakokon, ami eddig sem volt igazán magas. Persze itt meg bejön a képben az EMMI felelőssége, hiszen tudjuk, hogy az ország nagyon keveset költ az oktatásra, ami itt meg is érződik. De ez már más téma.


Én jártam a BME-re is (vegyészmérnöki), most az ELTE-re járok (programtervező informatikus), és nem tudnék azért éles határvonalat húzni a két egyetem között. Sem a színvonal, sem az oktatók hozzáállása nem szignifikánsan különböző. Ami szembetűnő, az az infrastruktúra különbsége: a BME legtöbb épülete szinte omladozik, ezer éves felszerelések vannak, míg az ELTE Déli tömb nagyon szép, korszerű épület, és nagyon jó a felszereltsége.

2016. dec. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Ez szerintem egy nagyon szomorú dolog..


A BME nevelte ki és tette színvonalassá ezt a kart, átcsábítva sok BCE-s tanárt annak idején, nem kevés pénzt ölve bele, amely meg is térült neki, mivel a közelmúltban a sok huzavona ellenére azért maga a képzés egyes szakokon színvonalasabb is lett a Corvinuszos alternatívánál..


Külön jót tett a mérnöki karok hallgatóinak, hogy kicsit piacközelibb szemléletet is el kellett sajátítaniuk.

Az ELTE mindezért semmit nem tett, mégis ölébe pottyan egy fejőstehén, ennek hatására a BME mérnöki szakjai nem kapnak annyi pénzt amennyit eddig, így várhatóan romlik majd a BME színvonala, mindez egy felelőtlen, hozzá nem értő oktatáspolitika miatt.


Ráadásul az ELTE képzései a mérnöki szakokkal ellentétben jóval kevésbé piacorientáltak (mivel az ELTE egészen másban erős: tanári képzés, humán szakok, jog, pszichológia, természettudományok stb.) és jóval kevésbé passzol az új kar kínálata az ELTE meglevő képzéseihez, mint amennyire hiányzik majd a BME készletéből.


Hallgatói szempontból meg milyen már, hogy BME-re iratkoztál be és ELTE-s diplomát kapsz?!

Nem ezt "vetted" (mert bizony vetted, mégha államin is tanulsz), de töröld meg a szád, mert ezt kapod, mivel pár fejes ezt helyetted eldöntötte... Not fair.


Ha tehetném én tiltakoznék a döntés ellen, de ebben az országban ennek nem sok értelme lenne...

2016. dec. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
19%

Mert a BME-n mik is voltak a rossz feltételek? Ja, a közgász tanszék az egyetem legmodernebb épületében van xddddd hát tényleg, borzalmasak a körülmények...


Arról van szó, hogy a közgazdászoknak soha nem elég semmi.

2016. dec. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!