Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig lehet visszavonni egy...

Meddig lehet visszavonni egy egyetemi vizsgajelentkezést?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy időpontra, egy elég kemény tárgyból, tanulok, tanulok, tanulok, de ha nem érek végig nem szeretnék szívesen menni a tárgyból, inkább elrakom egy későbbi időpontra.


A kérdés az, hogy van megszabott dátum ami után nem lehet leiratkozni a vizsgáról, hogy ne "bukjak" egy vizsga lehetőséget (ok: nem jelentem meg).


Van jogom azzal kapcsolatban, hogy ha az utolsó időpontban szeretnék vizsgázni, de az valamiért betelik, akkor "csinálniuk kell nekem helyet" vagy így jártam, miért nem mentem korábban elv van?



2016. dec. 15. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
ha az utolsó vizsgalehetőségre akarsz menni, és az betelt, akkor igen, így jártál, ha viszont nem akarsz elmenni az adott vizsgára, amire feljelentkeztél, a HKR-ben tudsz utána járni, mert egyetemenként/karonként változó. Nálunk pl. 48 órával előtte lehetett leadni, illetve 24 órán belül lehetett felvenni.
2016. dec. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem csinálnak neked helyet az utolsó vizsgán, ha betelik és még nem vizsgáztál akkor sem. A szabad helyek függvényében tudsz jelentkezni vizsgára. illetve ha meg tudod beszélni az oktatóval, akkor lehet csinál neked helyet, de szerintem ennek kicsi az esélye. Nyilván egyetem függő meddig lehet lejelentkezni vizsgáról. Általában előtte levő munkanap déli 12 órájáig is le lehet. Melyik egyetem?
2016. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Pannon egyetem.
2016. dec. 15. 22:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Szintúgy Pannonos: Ha hétfőn van a vizsga péntek délig tudod felvenni/leadni, minden egyéb esetben előtte nap délig tud vizsgát felvenni/leadni. Ha az utolsó alkalom betelik akkor a tanárnál lehet próbálkozni, ha nem számítógépes vizsga általában meg tudják oldani, sokszor úgy készülnek, hogy szükség esetén tudnak pár plusz helyet kiírni (legalábbis GTK-n ez a tapasztalat). Amúgy ez csak feltevés, hogy mi van ha betelik a terem vagy tényleg már betelt? Mert nekem ez a 3. évem itt de sose láttam, hogy betelt volna egy utolsó vizsga, azért annyira el szoktak fogyni az emberek a végére vagy Audiba/A1/A2-ben íratják, számítógépes terem esetén meg szétbontják 2 kurzusra.
2016. dec. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy tekintve hogy tárgyfelvételnél/ZH időpontnál is meg szokták oldani a "nincs elég hely" problémát szerintem vizsgánál is tudnak segíteni. Tárgyaknál is + 5-10 fővel meg szokták toldani a keretet ha betelik, de az utolsó vizsgára tényleg kevesebben mennek. A 2. és 3. alkalom szokott inkább népszerű lenni :)
2016. dec. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez a PE egy jó hely, valóban szolgáltat a hallgatóknak, értük dolgozik és nem ellenük.
2016. dec. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!