Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miből kell jó lenem hogy...

Miből kell jó lenem hogy marketinges lehesk?

Figyelt kérdés

most általánosba vagyok és a marketing-nél döntöttem

csak nem tudom hogy miből kell jó lenem

és hogy milyen iskolába menyek ?



2016. dec. 15. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
En a helyedben kijarnam ujra az altalanost, kulon hangsulyt fektetve az alsos helyesiras orakra.
2016. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem én asszem, hogy kreativitás, hogy jó, figyelemfelkeltő reklámokat találj ki pl, meg talán csoportban dolgozás, meg kapcsolatteremtés ügyfelekkel, talán beszéd tartása is. Amúgy nemtom , de lehet, hogy ilyen közgazdasági izék is kellenek hozzá, grafikon-diagram -elemzés, mert én pl közgazdasági szakközépiskolában tanultam ilyesmit. Ahhoz volt egy kicsi matek is, de amúgy a marketingesek szerintem azt nem nagyon alkalmazzák. Meg nemtom, most eszembe jutott a gyelv-elemzés, a gyengeségek, erősségek, lehetőségek, veszélyek, szóval pl esetleg talán költségvetési kockázatok felmérése. Esetleg nemtom, lehet, hogy idegennyelvnek a jó tudása sem árt hozzá, hogyha pl szeretnéd külföldre is kivinni az adott terméket. Amúgy én nem értek hozzá, én csak kicsit foglalkoztam vele. Ja meg esetleg ilyen más népeknél mik a szokások, hagyományok, hogy ilyen etikettből fölkészülni vagy nem tudom. Meg talán tényleg ilyen jó kommunikációs képességek nem ártanak.
2016. dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Általános után elég a sima vagy nyelvi gimi, esetleg gazdasági szakközép. Érettségi után meg ha kereskedelem és marketing szakra mész akkor tudsz diplomát is szerezni belőle (nagyon nem aktuális de utána még marketing mesterszakra is mehetsz :D).

Matektudás kell hozzá, de fontos készség még a csapatmunka, kreativitás, gyors problémamegoldó képesség és stratégiai gondolkodás. Inkább extrovertáltaknak való munka, akiknek nem gond kiállni és szerepelni, idegenekkel beszélni, energetikusak. A marketinges pálya nem jó olyannak aki inkább visszahúzó. A legtöbb dolog amúgy tanulható, fejleszthető ha most még nem is igaz rád minden.

2016. dec. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%

Érdek-kapcsolat építésből, arcbőr vastagságból, gerinc-flexibilitásból, lopásból, az igazság unortodox értelmezéséből.

A helyesirással ne törődj, arra nem lesz szükséged.

2016. dec. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!