Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek még fizikus, hogyha...

Lehetek még fizikus, hogyha egy marketinges szakközépbe vettek fel és ott azt kell tanulnom?

Figyelt kérdés
Nem vettek fel a gimnáziumba és most ide kell kényszerülnöm. Nem akarok az üzlettel foglalkozni-bár lenne hozzá érzékem-engem a fizika érdekel.Főiskolán/egyetemen még választhatom a fizikusi szakot?
2015. máj. 1. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem látom akadályát, én fizikus vagyok és emlékszem egyetemen azzal kezdte a dékán az óráját, hogy felejtsük el amit gimiben tanultunk a fizikáról, mert hülyeség. Ezzel persze nem azt mondom, hogy simán elleszel ha hülye vagy a fizikához akkor is, de első évben amire nagyon rá kell feküdni az a matek egyetemen. Azt meg gondolom üzleti iskolában is tanultok rendesen. Persze annak könnyebb lesz az elején aki fizika specről megy gimnáziumból, de legalább jobban odafigyelsz és megszenvedsz az első évért, és ha megvannak a matekos alapok még jobb is lehetsz a többieknél.
2015. máj. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Újra van értelme az életemnek. :)
2015. máj. 1. 15:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen komolyan gondolod és még el is kezded tanulgatni mondjuk akkor meg főleg, tudod már hogy fizikán belül mi érdekel vagy annyira még nem gondolkoztál?
2015. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg fellebbezni, illetve év elejéig még meg lehet próbálni átjelentkezni, még van mozgás. Nincs értelme 4 évre olyanba kényszeríteni magad, amit nem szeretsz, ráadásul szakmából érettségizni is kell, a fizika plusz tárgy lenne, amiből szakközépiskolából nehezebb is a felkészülés.
2015. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3. válaszoló: Még nem tudom

4. válaszoló: megkérdezem az osztályfőnökömet,hogy átiratkozhatok-e egy gimnáziumba.

2015. máj. 2. 17:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Az osztályfőnöködnek mi köze hozzá? Ez a te dolgod, nem az övé. Ilyenkor kell fellebbezni, illetve nyáron a kiszemelt iskolában érdeklődni.
2015. máj. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De mire lebbezzek fel,nem sértettek meg jogilag semmivel?
2015. máj. 3. 19:08
 8/11 A kérdező kommentje:
ez a fellebbezés dolog hogyan működik? Írok egy levet és azt feladom postán és ennyi? Tárgyként beírhatom azt,hogy ebben a gimnáziumban emelt szinten tanulhatnék tantárgyakat (ez esetben a fizikát)?
2015. máj. 3. 19:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Bármit beleírhatsz, az elutasító határozatba szerintem bele van írva a jogorvoslati lehetőség.
2015. máj. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Felesleges lenne fellebbezni,mert a gimnázium jó színvonalú és jobb diákokat várnak,mint én. Sajnos a központi nem sikerült jól,de négyes ötös vagyok, soha nem volt hármasom félévkor vagy évvégén, és szerintem a központit figyelték jobban. Na szóval elcsesztem... "sebaj".
2015. máj. 5. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!