Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Montessori vs. Waldorf?...

Montessori vs. Waldorf? Melyik a jobb, miben mások?

Figyelt kérdés
A Waldorf szép kis tájékoztatót ad a pedagógiai módszeréről, de a Montessoriról nem találtam túl sok információt.

2016. dec. 23. 20:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10.es vagyok, nem a gyerekemnek keresek iskolát hanem magamnak. A mostani iskolám a 3. (állami) iskola amibe jártam, és ezt még az eddigieknél is jobban utálom. Nincsenek beilleszkedési problémáim, a tanáraim azok, akik nem szoktak szeretni, mert ha úgy érzem hogy valami igazságtalanság történik akár velem, akár valaki mással az nem szoktam szó nélkül hagyni. De amit eddig tapasztaltam az iskoláimban az rendre az, hogy nekem az a dolgom hogy maradjak csöndben, mert akár igazam van akár nem, senkit sem érdekel, hisz úgyis az lesz, amit a tanár mond. Én ezt sosem tudtam elviselni, így általában a tanáraim 3/4-e mélységesen utál, a maradék pedig szeret az őszinteségem miatt. Azt elviselném, hogy utálnak csak éppen az a gond, hogy ezáltal igyekeznek lehúzni a jegyeimet, és nekem még többet kell tanulnom, ha jó tanuló akarok maradni. Ami sikerül is, mert 4,4 volt eddigi életem során a legrosszabb átlagom csak éppen ennek az az ára, hogy nincs életem, hazamegyek és tanulok, tanulok, tanulok... Pedig utálok tanulni. A szüleimet rendre behívják hogy problémás gyerek vagyok, de szerencsére ők is csak mosolyognak ezen, hiszen a fent leírt problémán kívül semmit nem tudnak felhozni ellenem. Csak az a gond, hogy most már tényleg elegem van. Ez a suli ráadásul, amibe most járok, hittant is oktat (szüleim akarták, hogy ilyenbe menjek) és mivel én nem vagyok hívő, és ezt nem is rejtem véka alá, itt már nem csak a tanáraim de a többiek is kinéznek kicsit, igaz, vannak barátaim, de a hittan állandó téma, meg akarnak téríteni stb. ami engem irritál, hiba szeretem őket.

Röviden ennyi. Nem azt kérdeztem, hogy jó-e a Waldorf vagy a Montessori, hanem azt hogy a kettő között mi a különbség? Mert sok ismerősöm jár Waldorfba, de a Montessori sokkal közelebb van hozzánk, ezért kíváncsi voltam hogy mennyire hasonlít a Waldorfhoz és mennyiben tér el.

2016. dec. 26. 15:10
 12/13 anonim ***** válasza:

Végül csatlakoztál valamelyilhez? Különösen a Montessori érdekelne.

15 éves vagyok, jelenleg nyolcadikos (más országba költöztünk és a nyelv tanulás miatt lejebb raktak) és érdekelné hogy kilencediktől mennyire jó/rossz hogyha Montessoris iskolába járnék..

2017. nov. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem, végül nem :/
2017. nov. 12. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!