Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pannon Egyetemről vélemények?

Pannon Egyetemről vélemények?

Figyelt kérdés
Aki ott tanul, szereti? Milyen a közösségi élet? Megéri oda jelentkezni?
2016. dec. 24. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Én a PE-n tanulok és egész jó itt. A közösségi élet változó, a kolisok körében nekem úgy tűnik jellemzőbbek a nagy baráti csoportok, de a csoportmunkák és hasonlók miatt könnyen lehet haverkodni. Az hogy megéri-e szerintem nagyon kar függő. MIK-re abszolút, MK is egész jó, a GTK-n eléggé szakfüggő, az MFTK-ra viszont nem éri meg. A georgikonról nem tudok, az úgy van de fogalmam sincs hogy ott mi és hogy van. Nekem jó tapasztalatom van a PE kapcsán összességében, de ég és föld a különbség a MIK és a MFTK között, szóval megkérdezhetem melyik kar érdekelne jobban?
2016. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
MFTK érdekelne :) Miért nem éri meg oda jelentkezni szerinted?
2016. dec. 24. 22:40
 3/10 A kérdező kommentje:
Még annyi érdekelne, hogy Veszprémet szereted?+az egyetemen lévő sportolási lehetőségekről is mesélnél?:) Már nézelődtem az oldalon, csak érdekelne tapasztalat is.:D
2016. dec. 24. 22:46
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Én veszprémi vagyok szóval kissé elfogult is ^^ Szeretek itt élni, de mivel itt nőttem fel és sok emlék köt ide nem tudok elfogulatlan lenni. A város szép, a tömegközlekedés borzalmas, a szórakozási lehetőségek korlátozottak (megvannak az egyetemisták törzshelyei azért) de nyáron jobbak a lehetőségek plusz közel a balaton, közbiztonság szempontjából nagyon jó. Nem tudom mi érdekelne még a város kapcsán. :D


Az MFTK-t azért nem ajánlom mert más karokon (PE-n meg más egyetemek hasonló karain) sokkal több lehetőség van. Itt viszont nem igazán van lehetőség szakmai versenyekre (csak a TDK), nincs jelentősebb partnerkapcsolatok ahova gyakornoknak lehetne menni, néha néha hívna egy nevesebb vendégelőadót, de semmi plusz nem ad. Az egyetem erre a karra költi a legkevesebbet szóval sok mindent nem is tudnának pénz nélkül kezdeni, lepukkadt termeket kapnak ahol vetítő sincs vagy bármi amivel érdekesebb lehetne az óra, csak kiáll a tanár és mondja. A többi karon a legtöbb tananyag a moodle rendszerben elérhető, az órai diasorok fel vannak töltve ha nem tudta volna valaki leírni, gyakorló példasorokat tesznek fel, az MFTKn viszont alig pár tárgyból van ilyen. Technikai szempontból le van maradva 40 évvel az egész. Akiket ismerek MFTK-s hallgatók a legtöbb nem is szereti amit tanul csak máshova nem vették fel, mégis a legtöbb elvégzi miközben alig jár be, mert szinte átrugdossák őket. Ezek után a végzettek legtöbbje nem is marad a szakmájában, csak kellett nekik egy papír a jobb fizu reményében. Másfelől én nem MFTK-s vagyok, csak azt írtam le amit a többiektől hallottam meg amiket tapasztaltam. Lehet vannak akik más véleményen vannak.


A sportolási lehetőségek jók, sok az ingyenes vagy egész olcsó tesi óra. 20 aláírást kell megszerezni, de vannak olyanok amik 1-1,5 óra, ingyenes és 2 aláírást ér. Nem vagyok sportos szóval a másfél órás edzés gondolatától a hideg kirázott, de meglepően jó volt. Ezzel szemben volt 45 perces aminek a végére haldokoltam :D Időnként változik ki és mit tart, de érdemes utánajárni mit ajánlanak a felsőbb évesek. Lányoknak van sok féle fitness, alakformáló, nyújtás stb (vagyis fiúknak is lehetséges de elég kevesen mennek ezekre :D), a fiúk többnyire kondiba járnak, futni úszni, habár egyik se úgy van meghirdetve hogy csak fiúknak/lányoknak, ez szimplán így alakul. De olvastam hogy sok helyen van 3-4 féle lehetőség egyet felvesz és arra kötelező járnia itt viszont tényleg arra mész ami érdekel, ha egy alkalom után kiderül hogy nem tetszik van még bőven lehetőség. Mi érdekelne még? :D

2016. dec. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Az egyetemi témához nem tudok hozzászólni, viszont Veszprém szerintem jó hely. Fel tudod magad azért találni. Nem is az a túl zsúfolt város, de nem is kicsi. Szerethető. :)

Sok szerencsét!

2016. dec. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én győri vagyok, ott nőttem fel, és elég nehéz lenne elszakadnom, ezért is érdekelt hogy milyen Veszprém, azon belül hogy mekkora élet van ott, milyenek a szórakozási lehetőségek, stb. :D Kicsit félek is az újtól..

MFTK-n anglisztikát szerettem volna, de akkor így lehet felejtős, ha ennyire alacsony a színvonal..:( Csak Pestre pl. tényleg nem szeretnék menni, és a PE így szimpatikusnak tűnt, meg nincs is messze.

Hú, ami érdekelne még..egyetemi programok?Gólyatábor, stb.? Vannak hagyományai az egyetemnek? :D Koleszba nehéz bekerülni?

2016. dec. 25. 11:44
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Bocsi az Offért, de engem meg Győr érdekelne, mint lehetőség. Város, színvonal, lehetőségek. Ha van kis időd, írnál nekem? :)
2016. dec. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Koleszba annyira nem nehéz bekerülni, a legtöbben be szoktak jutni. Akikről tudok hogy albiban laknak önszántukból mentek, nem igazán tudok olyanról akit nem vettek fel.

Gólyatábor van, változó hol hány nap stb. Idén talán Keszthelyen, tavaly az egyetemen ,előtte az istenhátamögött, változó mennyire jó programot hoznak össze. Habár fellépőkből azért próbálnak jókat.

Rendezvények kapcsán VEN van 2 évente, ami nagyobb egyetemi rendezvény. Ki mit tud van évente, de össze vissz sok kisebb rendezvény szokott lenni. Koliban kopogtato tábor hogy összeismerkedjenek a kolisok meg szintversenyeket szoktak időnként tartani.

2016. dec. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Hagyományokat annyira nem tudok, végzősök szoktak fát ültetni, gólyatáborban szokás ilyen kis dalocskát tanulni de ilyen pannon egyetem salala szintű csak. Vannak ilyen apróságok de bármi igazán érdekes vagy csak a PEre jellemző most nem jut eszembe.
2016. dec. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
Ami az újtól való félelmet illeti ez miatt nem igazán kell félned. Én is hasonló vagyok de szerencsére egyetemen könnyen lehet haverkodni, koliban még jellemzőbb. A tanárok nagy része segítőkész de felsőbb évesek is segitenek ha bármi gond van. A város biztonságos, az egyetemen jó a légkör. Lebeszélni nem szeretnélek, mert Veszprém tényleg jó hely és az egyetem is barátságos, az egyetlen gond hogy a bölcsész képzése mondjuk egy ELTEhez képest messze van. A reálosabb, mérnöki képzésre nagyobb hangsúlyt fektetnek.
2016. dec. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!