Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematika alapszakra ha...

Matematika alapszakra ha kötelező egy emelt, akkor az miért nem kötelezően matek, mégis miért lehet az biológia, kémia, földrajz is?

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen értelmetlen, így teljesen felesleges emelt szintűt kérni. Ugyan úgy kifog bukni azok nagyrésze akik matek helyett másra pazarolták az időt és abból tettek emelt szintűt, attól nem lesz könnyebb az analízis.

2016. dec. 27. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez pontosan így van, de így lett kitalálva.
2016. dec. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én másból emelteztem és még nem buktam ki :) Az emelt megkönnyít dolgokat matekon, de igazából 0-ról indultunk.
2016. dec. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

A természettudományos műveltség megkönnyíti a matekot.


Például az analízis a fizikából fejlődött ki, rengeteg a fizikai hasonlat. A kombinatorikánál hasznosak a genetikai példák, a geometria eredetileg földmérést jelent a térképészet-földrajztudomány az inspirálója és még hosszan sorolhatnám.


A tiszta matematika megvan ezek nélkül, de sokkal mélyebben megérti az ember még azt is, ha tudja, hogy mi az a jelenség aminek a modellezésére készült, mi az ami inspirálta hajdan.

2016. dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!