Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemváltással kapcsolatos...

Egyetemváltással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első félévemet fogom most befejezni, de váltani szeretnék. A jelenlegihez képest (NKE civil kar), teljességgel más típusú szakra jelentkeznék (BCE), nyilván jövő szeptembertől, úgy, hogy most beadom a jelentkezést Felvin. (Pontjaim és minden más rendben vannak, úgyhogy tényleg csak a jelentkezést kell kitöltenem.) Jelenleg államin vagyok.


Beleástam már magam a jogszabályokba, és azokból úgy vettem le, hogy a második félévemet passzívan kellene tartanom, különben, ha elvégzek két félévet, akkor abból az egyiket vissza kell fizetnem. Elvileg csak az első félév után szakítható meg az egyetem visszafizetés nélkül.


A kérdésem az lenne, hogy ez tényleg így van? Ti mit tudtok erről? Ha úgy adódik, folytatnám ezt a képzést még egy fél évig úgy, hogy közben beadtam a jelentkezésem, és szeptembertől máshová járnék (féléveim nem fogynának az NKE-s ösztöndíj miatt). Viszont ha tényleg fennáll ebben az esetben a visszafizetés, akkor inkább passziválnék és elmennék dolgozni.


(Egyetem TO-n már jártam a kérdésemmel, de érdemi segítséget nem kaptam, szerintük nem az ő hatáskörük... OH-val is jártam már egy keringőt, az még folyamatban van, de elsősorban tapasztalatok/infók érdekelnének.)


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2016. dec. 29. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha egy éven belül újra elkezdesz tanulni valahol, és végül szerzel valamilyen diplomát (adott szakom a képzési idő másfélszeresén belül), akkor nem kell visszafizetned semmit.
2016. dec. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, valami ilyesmit hallottam, ami miatt elbizonytalanodtam a terveimben. Köszi az infót, akkor ezek szerint ez egy lehetőség :)
2016. dec. 29. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!