Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire lenne esélyem a BME...

Mennyire lenne esélyem a BME VIK-et úgy elvégezni, hogy dolgozom mellette?

Figyelt kérdés

Középsulis vagyok, már 2 éve dolgozom az informatikában, de már gyermekkorom óta nagy iránta az érdeklődésem, általános sulis koromban kezdtem el programozást tanulni.


A szüleim elég szegények (édesanyámmal élek), így magamat tartom fenn a fizetésemből. Rengeteg helyről hallom, hogy a BME nagyon nehéz, némely ismerősöm szerint teljesíthetetlen munka mellett. Ez igaz?


Nyilván attól is függ hogy hogyan tanulok, és hogy mennyit dolgozom, csak annyira van szükségem hogy tudjak magamnak élelmet venni, ha úgy van akkor ruhát, és tudjak gyűjteni.


Végzős vagyok egy infós suliban, a jegyeim eddig jók, már csak az érettségit kell jóra megcsinálnom. A pontjaimmal nem lenne annyira baj, emelt matekkal van a baj. Középszintből teljesen jó vagyok, de csak ebben az évben határoztam el, hogy szeretnék egyetemre menni, és most kezdtem el tanulni az alapoktól.


Ti mit csinálnátok a helyzetemben, vagy ezekkel a feltételekkel, és úgy ahogy terveztem, vajon eltudnám végezni a VIK-et?


2016. dec. 29. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tanulsz, jár a tanulmányi ösztöndíj, amit a BME VIK-en nem nehéz kapni, és elég jó összeg sok más helyhez képest. Ezen kívül szociális ösztöndíjat is igényelhetsz, ha ketten éltek édesanyáddal szerény körülmények között, akkor valszeg kapsz is. Ezekből már tudod állni a saját kiadásaidat szerintem, ha otthon laksz továbbra is.


Amúgy ha már évek óta dolgozol az informatikában, bizonyára képzed is magad önállóan. Én a helyedben átgondolnám, hogy ha prioritás a munka a suli mellett, de már évek óta dolgozol a szakmában és valszeg előrébb tartasz sok más végzőshöz képest informatikai tanulmányok terén, akkor biztosan az ország legnehezebb informatikai képzésére van-e szükséged, vagy a céljaid eléréséhez bőven elég valami könnyebb, esetleg levelezős képzés vagy okj.

2016. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm válaszod.


Igen, próbáltam már az általad leírt logika szerint gondolkodni, de arra jutottam, hogy túl sok minden érdekel ahhoz, hogy valamire specializálódni tudjak, és célommá tudjam tenni. Ezért gondoltam arra, hogy hagyok időt magamnak, és az egyetem után eldöntöm. Nagyon sokáig a webfejlesztés és a design, de mostmár ez a munkám a cégnél (eddig tesztelő voltam), most leginkább a robotok világa, az algoritmusok világa, és a security tesztelés érdekel.


Annyira nagyon sokkal nem vagyok előrébb a többiektől, mert nagyon mélyen a weben kívül semmibe nem ástam bele magam, de egy alap logikát már megszereztem, amivel eddig mindig könnyen belevágtam valami újnak a megtanulásába.

2016. dec. 29. 18:39
 3/11 A kérdező kommentje:

Én ezt egy elég nagy kihívásnak tekintem, amibe szívesen bele is vágnék, csak pofára nem szeretnék esni.


Azért gondolom hogy elég nagy kihívás, mert középiskola mellett is nehéz dolgozni + a kolinak megfelelni, az egyetem pedig egy fokkal nagyobb falat.

(Na, meg szeretnék aludni, társasági életet is élni, valamennyire szükségem van rá)

2016. dec. 29. 18:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem zavar, hogy a 3.5 évre rájön még ~2 év csúszás a munka miatt, akkor el lehet végezni. Nem is az órákra járással lesz a bajod, hanem hogy készülni kell rájuk, sokat. KisZH-k, laborbeugrók, házik, ZH-k - 1-1 ilyen számonkérésre felkészülni már nem 2-3 óra, sokszorosa ennek.

Tanulmányi és szoc. ösztöndíj mellett később pályázhatsz közéleti, kari stb ösztöndíjakra, emellett igényelhetsz pl Bursa Hunagaricát is. Ha ügyes vagy, ezekből már bőven többet össze tudsz szedni mint egy minimálbér.

2016. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Milyen nyelven programozol?

Pesti vagy? Kolesz miatt kérdezem.


Azt felejtsd el, hogy az első 4 félévben tudsz dolgozni a VIK mellett. A matek nagyon kell a jó haladáshoz.


Ha dolgoznod kell, akkor keres olyan egyetemet, ahol van a mérnökinformatikus szak duális képzésben. Azt ott próbáld meg.

Havonta nettó 83.000 Ft-ot fogsz kapni legalább, minden hónapban, azaz évente 12 hónapon át, a duális cégtől.

Kérhettél volna Bursa-t is, pont most járt le a határideje. Következő októberben kérhetsz. Szoc ösztöndíjat fogsz tudni kapni, ha tényleg rászorult vagy, ez olyan további 20-35 eFt körüli összeg. Ha jól tanulsz a második félévtől meg tanulmányi ösztöndíjat is fogsz kapni az egyetemtől.

2016. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Vidéki vagyok, de a vonatút 1,5 óra, tehát kb. 3 órányira van tőlem BP.


Inkább azt írom, mihez értek.

Webes "nyelvek" (HTML, CSS, PHP, SQL, JS, (AngularJS, WP, Laravel, NodeJS)), c#, picit értek a javához is, és most tanulom a C-t. :)


Akkor a terv az, hogy felhalmozok egy nagyobb összeget munkával a nyáron, aztán valahogy túlélem azt a két évet, próbálok ösztöndíjazni. Addig is, próbálom halmozni a tudást, és fejleszteni a matek készségeimet.


Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek! :)

2017. jan. 1. 19:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért azt számítsd bele, hogy a két évet nagyon kevesen élik túl, lehet lesz az 3 év is, mire eljutsz a 4. féléves tárgyak teljesítésére. A VIK az nem játék, nem sokan kapnak ösztöndíjat sem. A hallgatók több, mint fele nem kap diplomát. Nagyon kemény önálló tanulás van itt. És akkor talán 4-5 éven belül elvégzed a BSc-t. Vannak nagyon kevesen, akik időben végeznek, de ez ritka mint a fehér holló, pedig 430-455 felvételi ponttal kerülnek be, többen is akik nem végzik el, vagy lemaradnak 1 évet.

Csak hogy tudd.

2017. jan. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Végül a matekot tök jól megírtam, de az emeltinfó írásbelin elvéreztem.


A szóbelit max pontszámmal teljesítettem. :)

2017. aug. 14. 01:03
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez azt jelenti, hogy sehová se nyertem felvételt

Sajnos


Jövőre ráedzem magamat a szerverteremben való 4 órás programozás-hálózat kombóra :)

Igazából nem őket okolom, én féltem tőle nagyon. Az már csak egy dolog, hogy nem foglalkoztak azzal, hogy ez nekünk jól sikerüljön, de mindegy.

2017. aug. 14. 01:05
 10/11 anonim ***** válasza:

EZ azt jelenti egyébként, hogy nem lett 280 pontod se?


Szerintem nagy szerencséd van, hogy a BME VIK-re nem vettek fel. Ne bánjad. Másik mérnökinfós egyetemben gondolkozz, infóból meg nem kellett volna emelt, mert semmihez sem jó az emelt, csak a felvételi pontokhoz esetleg, de az nem jött össze most.


Egy felvételi tárgyból újra kell majd érettségizz vagy kettőből.

2017. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!