Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Melyik iskolát választanátok?...

Melyik iskolát választanátok? Hogyan állítanátok fel a sorrendet?

Figyelt kérdés

8.-os lány vagyok és fogalmam sincs mivel szeretnék foglalkozni. Megnéztem a városunk iskoláinak honlapjait és utána néztem a véleményeknek. 3 iskola esélyes (nem sorrendbe írom) :


1, erős gimnázium, matek-infó, nagyon jó iskola, de inkább az informatika érdekelne viszont csak így lehet tanulni, matekból 3,16 az átlagom :((

2, gimnázium és szakközépiskola, a, szakközép. része-infó szak, erős az informatika oktatás, jókat hallottam róla, szigorú tanárok vannak, ha maradnék +1 évet kapnék egy szakmát is, b, esetleg a gimi része, 4 éves, kis osztálylétszám (ami nagyon tetszik), és a kiemelten jó tanulmányi eredményt és közösségi munkát havi rendszeres ösztöndíjjal jutalmazzák illetve van tánc emellett dráma óra is, viszont úgy hallottam fizetős iskola és több 10 ezer/hó

3, eü. középiskola, szociális ágazat (kisgyermekgondozó-, nevelő), jót rosszat hallottam róla vegyesen, ha maradnék +1 évet kapnék szakmát is, viszont mivel eü. suli szerintem kell kémia amiből 3,3 az átlagom :((


Eddig ezek az esélyesek. Főként a szakközépiskola és a gimnázium között vacilálok mert a szakközép után lenne egy szakma is a kezembe de a 2, suli gimi része tetszik a legjobban. Annyira nehéz.. Hogyan döntenétek?


2015. okt. 20. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Én egészségügyibe járok, nem nehéz a kémia, szóval ez ne tartson vissza.

Egyébként nálam ez lenne a sorrend ha ezek közül kellene választanom jelen pillanatban:

1. fizetős gimi

2. erős gimi

3. egészségügyi

4. infós szakközép


Mondjuk engem az infó nem különösebben érdekel, azért hagynám ezt a végére.

Viszont ha téged érdekel az informatika, akkor a helyedben az infós szakközepet választanám.

2015. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

2a

2b

1

3

2015. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Még csak 8-os vagy, tehát hacsak nem tudod nagyon biztosan, hogy "Márpedig én ezzel akarok foglalkozni", akkor inkább gimnáziumba menjél. A matekot föl lehet hozni, hosszú még a tanév, amúgy a tavalyi is beleszámít, tehát azt még nézd meg, hogy milyen(ha nem jó, akkor hagyd). A fizetősre én elvből nem mennék, de ha otthon nem gond, akkor érdemes megpróbálkozni vele, mivel jól jöhet. Tehát:

1.:1

2.:2/a

3.:2/b

4.:3

2015. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még :))

Az matekot 5.-től, a kémiát 7.-től számoltam (sok iskolába már 5.-től nézik a jegyeket).

Hát..nem tudom a fizetős iskola mennyire tetszene anyának, lehet azt mondja rá hogy nem :( de még megbeszélem vele is

2015. okt. 20. 21:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha tudom, hogy meg sem kottyan a szüleimnek akkor:

1. Fizetős

Én gimnáziumba kezdtem, és olyan volt az informatika, mint az ének óra. World meg Exel kezelés volt első évbe, aminek semmi köze informatikához.

2. Szakközép

De ha a szakközépben nem indítanak 4 éves osztályt, akkor inkább a gimi. Gondolj bele, 1 év alatt mennyi mindent meglehet tenni.

3. Gimi része

4. Eü

2015. okt. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Úgy vegyétek figyelembe hogy a 2, suli gimi és szakközép része is fizetős ha jól tudom

2015. okt. 20. 22:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Magamból kiindulva szakközepet választanék. Mint utóbb kiderült nem tudtam nappalin továbbtanulni családi okból kifolyólag így nagyon háládatos volt, hogy mire a szakközéppel végeztem uszkve 4 szakmám volt, és suli után az egyik gyakorlati helyemen azonnal el tudtam helyezkedni. Gimis érettségivel ez nem ment volna. Persze később levelezőn lediplomáztam, de ehhez is olyan stabil hátteret adott a szakközép, amit a gimi szintén nem tudott volna. Érdemes tehát több oldalról is körbejárni a témát. A saját gyermekeimnél is azt fogom szorgalmazni, hogy egy szakmájuk azért legyen szakközép végére, mert a jóég tudja mi történik velünk addigra. Lehet, hogy már nem is élek és akkor ott vannak, ahol a part szakad.
2015. okt. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én most vagyok végzős egy gimiben, úgy mondom, hogy én a helyedben milyen sorrendet állítanék fel:

1. infós szakközép

2.erős gimi

3.fizetős gimi (engem a tánc és dráma nem fog meg, abból nem fogsz megélni. Az órarendünkben nekünk is van olyan óra, ez nálunk irodalmat takar)

4.eü szakközép

2015. okt. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Most olvasom a 2, iskola honlapján hogy tavaly nem kértek központi írásbelit. Most elbizonytalanodtam mert azt mondta az osztályfőnök ahova nem kérnek központit az olyan is.. (mármint nem valami jó suli)

2015. okt. 21. 16:45
 10/10 anonim válasza:
Figyelj, ha nem is vagy jegy alapján penge matekból, de azért megérted és az infohoz szükséges része megy akkor válaszd az elsőt, de ha úgy érzed nem tudnál ott eleget teljesíteni, akkor beszéljétek meg otthon a fizetőset, ha mindenképp infót szeretnél tanulni. Esetleg nézz még szét iskolák terén. Az egészségügyi sulit szerintem akkor válaszd, ha később valami azzal kapcsolatosat csinálnál, egyébként felesleges csak azért oda jelentkezni, mert nincs jobb. Van egy iskola, amiről sok rossz hír terjedt, mikor én felvételiztem és oda sem kértek felvételit, csak a jegyeket, jár oda pár ismerősöm, mivel közgazdasági elég kemény, de van pl lehetőség gyakorlatot külföldön tölteni és egy csomó olyan dolog, amiről az én gimim csak álmodhat. Ja és az én sulimrol csupa jókat mondtak, hát szerintem meg azért annyira nem tökéletes, inkább Menj el nyílt órákra és győződj meg róla magad. Sok sikert. Ha van kérdésed szívesen segítek.
2015. okt. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!