Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ma lesz az első egyetemi...

Ma lesz az első egyetemi vizsgám. Van valami tippetek?

Figyelt kérdés

Átnéztem rá mindent többször is, de ennek ellenére úgy érzem hogy semmi nem ragadt meg az anyagból (egy tömény, 300 oldalas elméleti anyag volt hozzá amit be kellett magolni)



Hogyan megy egy ilyen vizsga?


2016. dec. 30. 07:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A attól függ, milyen típusú a vizsga (írásbeli, azon belül tesztes vagy kifejtős vagy szóbeli).

Ennyire az utolsó pillanatban már nemigen lehet specifikus tanácsot adni, csak olyanokat kb., mint az érettségire: ne késs el, oszd be jól az idődet, legyél magabiztos stb.

2016. dec. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%

Valamit félreértettél, ha szerinted azért mentél egyetemre, hogy ész nélkül magolj.

De most már mindegy. Ne késs el.

2016. dec. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Szimeon ***** válasza:
100%
Mindenre válaszolj valamit. Az üres lapot, a hallgatva bámuló pofát nem szeretik a trotyimandrók.
2016. dec. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy sz*r lesz az egyetem, és már tudatosan edzettem az elmém a nyáron az ilyen napokra, de az hogy amit a vizsgán kérnek annak köze nem volt az előadás anyagához (láttam a tavalyi vizsgalapot is, nem volt valami kedvgerjesztő), az is biztos :D
2016. dec. 30. 08:49
 5/17 anonim ***** válasza:
16%
Akkor minek mentel egyetemre? Csak foglalod a helyet mas elol.
2016. dec. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Most miért kell belerúgni a kérdezőbe?

Szerintem mindenkinek voltak olyan vizsgái, amikor a vizsgakérdések nem tükrözik sem az előadás anyagát, sem az ajánlott irodalmat. Ilyenkor a felsőbbévesek által összegyűjtött régi kérdésekre kell alapozni és kész.


Viszont kérdező: neked kb. egy hete kellett volna feltenned ezt a kérdést. Most már eső után köpönyeg: odamész és kihozod a helyzetből azt, amit lehet:S

2016. dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22%

Azért ne vergődjünk már egy 300 oldalas anyagon, amit ismétlem: NEM bemagolni kell, hanem érteni, tudni.


Nálunk, ha egy anyag nem 1500-2000 oldalnál kezdődött, akkor az volt az "egy délutános" tárgy. Mondjuk nem is magoltunk.

2016. dec. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az én tippem: görbüljön!
2016. dec. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

6! Neked ebbol a kommentbol tenyleg az jon le, amit irtal?


"Tudtam hogy sz*r lesz az egyetem, és már tudatosan edzettem az elmém a nyáron az ilyen napokra, de az hogy amit a vizsgán kérnek annak köze nem volt az előadás anyagához (láttam a tavalyi vizsgalapot is, nem volt valami kedvgerjesztő), az is biztos :D"


Ugyan...vagy azert ment egyetemre, hogy a szulei befogjak, vagy "kell egy diploma, hogy sokat keressek" elven.

2016. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok: az ember annyira be tud rezelni egy semmi kis vizsgától is elsőévesen:)
2016. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!