Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE gyógytornász szakosok!...

DE gyógytornász szakosok! Válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Szóval lenne egy pár kérdésem a szakkal kapcsolatban.

- Húzósak az órák?

- Milyenek a tanárok?

- Milyenek a tornaórák?

- Milyen a karon a hangulat?

- Mennyi gyakorlatot kell végezni

- Ha újra felvételizhetnél, még mindig ezt a szakot választanád és Debrecenben?

Esetleg aki kollégiumban van (Campus Hotel vagy Kossuth Lajos) tudna egy pár szót írni arról is?



2017. jan. 2. 17:18
 1/5 anonim válasza:

először is: minden csak attól függ mennyire vagy elszánt és szorgalmas..

Albiban lakom, szóval a koliról nem tudok nyilatkozni, de akik ebben a cipőben vannak, azok a Campust mondják..

Az órák nekem egyáltalán nem vészesek, komolyan kell venni.. A hangulatot imádom, nem kérdés, hogy ide jönnék újra (habár bennem hatalmas a szakmai elszántság is :) ) A tanárok is segítőkészek általában, persze mindenhol akad egy-két kevésbé kedvelhető figura :)

2017. jan. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) hányad éves vagy, esetleg gyakorlatot kellett már végezned?
2017. jan. 2. 19:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia:)

az órák eléggé húzósak,és hát igen tanulni kell,főleg anatómiából,mert buktató tárgy..vannak lazább tárgyak egyébként,amire jobb,ha be se jársz,egy idő után úgyis szelektálnod kell,mert mindet nem lehet bírni.A tanárok közül vannak akik szigorúbban veszik,de vannak olyanok is,akik meg annyira nem,vizsgán is segítenek,de ezek a lazább tárgyakból vannak:D A hangulat tényleg nagyon jó,bár ahogy én észrevettem,a magyarok eléggé zárkózottak:( Gyakorlatod anatómiából,infóból,elsősegélyből és fizioterápiából lesz elsőévben amennyire én emlékszem,majd ahogy haladsz előre egyre több lesz,az utolsó félév pedig már csak a szakmai gyakorlatok féléve.Nyári gyakszit pedig második év után kell csinálnod.

És igen,persze,hogy ezt választanám..bár én eredetileg nem ide terveztem jönni,de nem mennék máshova:)

Több kolis ismerősöm is van,de ha nem a vámospércsibe mész,nincs félnivalód:D

2017. jan. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

- Szerintem inkább az órarend a húzós, reggeltől estig vannak órák, és általában ez minden szemeszterben így van, így túl sok szabadidőre ne számíts, de ha ezt szeretnéd csinálni, akkor nem lesz gond, szívesen fogsz tanulni és feláldozni a szabadidődet.

- A tanárok akik a tanszéken vannak ők segítőkészek, igyekeznek legjobb tudásukat átadni, vannak köztük nagyok jók, de sajnos olyanok is akik nem igazán számítanak jó tanárnak, de ez mindenhol így van. Orvosok is tartanak órákat, ők nem annyira szigorúak velünk, mint a tanszékes tanáraink, de nem is szoktak annyira jó órákat tartani, de köztük is vannak lelkes, és nagyon jó előadók.

- A tornaóra az inkább az első évben van, és az sem olyan megerőltető, alapgyakorlatokat tanítanak, meg tornázni még elemzés órán kell, illetve kötelezően választható tárgynak tudsz még torna jellegű órákat felvenni, ezek mindig jók szoktak lenni.

- A hangulat a saját társaságodtól függ, de vannak jó kis programok szervezve évfolyam szinten, ezek mindig vidáman, jó hangulatban telnek el, illetve a tanárokkal is nagyon jókat lehet beszélgetni, nagyon jó poénjaik vannak.

- Sok tantárgy van aminek van gyakorlati része is, de 2 és 3. év végén mindig kell nyári gyakorlatot teljesíteni, 2. év végén Mozgástan és légzésrehabilitációs gyakorlat van, 3. év végén Kardiológia és csecsemő és gyermekrehabilitációs gyakorlat. Ezen kívül az utolsó szemeszterben már csak gyakorlati órák vannak.

- Én a campus kolit tudnám neked ajánlani, mert inkább a tanszéken vannak megtartva az órák, és sokkal egyszerűbb óra után vagy szünetben oda "hazaugrani" mint más koliba, a klinikán is vannak órák, de nem olyan sok mint a tanszéken, illetve a Kossuth koliba kevesebb eséllyel indulsz, oda más karról szoktak menni, inkább a Markusovszky II vagy III-as koliba szoktak tőlünk menni, meg ugye a campus.

2017. jan. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok :) sokat segítettetek
2017. jan. 5. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!