Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debrecenben tanuló gyógytornás...

Debrecenben tanuló gyógytornász hallgatók! Válaszolnátok néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz elvégezni a szakot?

Mennyire szükséges a kémia tudás?

Az órarend nagyon sűrű? Körülbelül hány órát vagytok bent egy nap, mikor végeztek?

A tanárokról mi a véleményetek?

Vannak órák, amelyekre úgymond "felesleges" bejárni (vagy inkább nem kötelező)?


Előre is köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítenétek!


2016. júl. 1. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz könnyű dolgod, ha most jelentkeztél... Én itt tanulok, és meg kell, hogy mondjam, elég nehéz az iskola. Bár mindig is olyan típus voltam, hogy semmit nem vettem félvállról, de igenis tanulni kell. Ez nem a minden nap bulizunk szak. :D A kémia tudás annyira nem szükséges, bár 2 féléven keresztül van biokémia, de az átvészelhető. Az órarend eléggé sűrű, nagyon sok gyakorlati óra van, amire kötelező bejárni, de megéri, hiszen elég gyakorlatias maga az oktatás is. A tanárok szerintem nagyon felkészültek és jó szakemberek, főleg aki ott helyben van és nem külsős oktató. Ha bármi kérdésed van még, írj nyugodtan! :)
2016. júl. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, most jelentkeztem erre a szakra. Igazából az érdekelne még, hogy az órarend beosztásnál van -e esélyem arra, hogy egy nap szabad/majdnem szabad legyen, vagy ez ennyi óra mellett elképzelhetetlen? (a péntekre gondolok, hazautazás miatt). Mert találtam az egyetem oldalán egy órarendet, és aszerint minden nap 5-7 óráig be van tablazva az ember.



A tanulással nem lesz baj, remélem, komolyan veszem én is az ilyen dolgokat, igazából a kémia részétől is azért tartok,mert az sosem ment túl jól, de most picit megnyugtattál.:)


Nyári gyakorlat hányadik félév után lesz? Azt, hogy hol kell ezt elvégeznem, ki dönti el?


Bocsi a sok kérdésért, tudom, rengeteg van.

2016. júl. 4. 09:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Ugyan nem gyógytornászra járok hanem ÁOK-ra, de annyira tudok válaszolni, hogy az órarend fix, nem lehet variálgatni, mint más egyetemeken. Az órarend amit fent találsz most a honlapon valószínűleg második féléves, de kétségtelen hogy reggeltől estig vannak órák.

Nekem ebben a félévben volt hogy péntek este 6-ig órám volt, így szombat hajnalban jártam haza 1-2x. (~240km)

2016. júl. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Uhh... hát ez elég durva így akkor. :( Azt hittem, van valami lehetőség minimális variálásra, hogy még pénteken hazaindulhassak.
2016. júl. 6. 12:21
 5/10 anonim ***** válasza:
BTK-n biztos... :)))
2016. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Más karok szakjain is előfordul azért bőven, hogy péntek 12-15 óra magasságában vége az utolsó előadásnak.
2016. júl. 6. 19:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem előadás, hanem inkább szeminárium/gyakorlat van esténkét. Előadásról a legtöbb esetben simán lehet hiányozni minden következmény nélkül :)
2016. júl. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is fix órarend van, csoportbontásban. Azért arra szoktak ügyelni, hogy pénteken minél kevesebb óránk legyen, de az sajnos nem nagyon megoldható, hogy pénteken 1 óra se legyen, a sok tantárgy miatt. Pénteken általában 12-14-ig kell bent lenni, ami azért elég baráti. :) A többi nap viszont van, hogy este 6-7-ig bent kell lenni, de sokszor van két óra között lyuk. A nyári gyakorlat pedig másod- és harmadévben kötelező.
2016. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom ezt a választ is, nagyon hasznos volt! :)
2016. júl. 17. 19:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező,én is most jelentkeztem erre a szakra:-) hány pontod lett? privibe is írhatsz:)
2016. júl. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!