Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akar engem mindenki...

Akoos kérdése:

Miért akar engem mindenki lebeszélni az anglisztikáról?

Figyelt kérdés
12-es vagyok, van angol és német felsőfokú nyelvvizsgám és anglisztikára szeretnék menni, utána pedig tolmács mesterképzés. Nekem azt mondták, hogy a bölcsészkarok semmit nem érnek, és hogy ott semmit nem tanítanak... Vélemény?

2017. jan. 2. 19:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Az anglisztikára rengetegen jelentkeznek már évek óta, nagyon tele vannak a szakok.

Önmagában egy alapszakkal semmit sem fogsz tudni kezdeni, de ha már ennyire konkrétan tudod, hogy Te ezt akarod csinálni, ne hagyd, hogy eltántorítson bárki is.

Viszont a némettel és angollal nem fogsz boldogulni fordító-tolmácsként, muszáj mellé egy itthon kevésbé beszélt nyelv.

2017. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nem hagyom :) még a franciát is szeretném felvenni mellé.
2017. jan. 2. 19:24
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy már jól hangzik. Sok sikert! :)

(szintén hasonló pályára készülök, majd meglátjuk, mi lesz belőle)

2017. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%
Sokan csak azért mennek anglisztikára mert nincs semmi ötletük, hogy mit kezdjenek magukkal, aztán gondolják, hogy "hmmm nekem egész jó megy az angol, akkért miért ne" és ellébecolnak ott az egyetemen. Ezért vannak rengetegen, angol tolmácsként tényle nem igen fogsz érvényesülni. Francia szerintem jó, de minél több annál jobb. A spanyol elég könnyű nyelv, de ott az olasz is. Esetleg orosz, azzal azért már elég sokat lehet kezdeni.
2017. jan. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem tudsz franciaul, de angolul ennyire jol, akkor erdemesebb lenne francia alapszakra menni, angol minorral. Amugy en is tamogatom a gondolatodat. Sz rd le ki mit mond.
2017. jan. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,hogy a többi bölcsészkaron mennyit kell tanulni,de az ELTE-n rengeteget.A bölcsésszakok között vannak ugyan büfészakok,de egész biztosan nem a nyelvi szakokra értendő.


Én orosz alapszakos vagyok,skandinavisztika minorral és pl ebben a félévben 3 szemináriumom van és 7 vizsgám.És mindegyikre több könyvet kell elolvasni.A legutóbbi vizsgámra mindent megtanultam,mégis csak 2-es lett,és még van 6 ebben a hónapban.


A kérdésedre válaszolva,anglisztika azért nem éri meg,mert nagyon nagy a konkurencia,rengeteg angol tolmács van már.Én is német-angol felsőfokúztam érettségi előtt és azért mentem oroszra,hogy olyan nyelvet tanuljak,amit nem beszél mindenki.Ebből már sokkal inkább meg lehet élni,plusz én valamilyen kereskedelmi képzést is fogok végezni,így pl nagyon keresett külkeres lehetek,angol-német-orosz-norvég/svéd stb nyelvtudással.


Neked is azt javaslom,hogy inkább válassz egy ritkábban beszélt nyelvet.

2017. jan. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, megfontolom őket :)
2017. jan. 3. 20:06
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én anglisztika szakos vagyok. Szerintem nem büfészak. Az meg hülyeség, ha valakinek jól megy az angol, akkor könnyedén elvégzi. Elég itthoni példát venni: anyenyelvi szinten beszéljük a magyart és rengetegen nem tudnak helyesen írni, de még fogalmazni se. Itt is van, ami könnyebb és nehezebb. Amerikai civilizációra konkrétan több száz oldalt kellett megtanulni, de ez érvényes másra is. Én nem akarlak az anglisztikáról lebeszélni, de szerintem úgy van csak értelme, ha utána végzel egy másik szakot is.

Ha lenne kérdésed, írj üzenetet nyugodtan.

2017. jan. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
köszi :)
2017. jan. 4. 21:53
 10/19 anonim ***** válasza:
22%
Én nem csak az anglisztikáról, hanem erről az országról is le akarnálak beszélni. Itt az van, ha valakinek a valakije vagy, sógor-koma-jó barát, akkor egy szimpla érettségivel is nagyon sokra viheted, ha viszont nem, akkor a mérnök, jogász, informatikus diplomával sem biztos hogy viszed valamire. Én azt javaslom, hogy tanuld meg az angol és a német nyelvet, vagy azt a nyelvet, amit ott beszélnek ahova menni szeretnél, nagyon magas szinten, válassz valami jó szakmát, vagy végezd el a mérnök, orvos, informatikus szakok valamelyikét az egyetemen, azután irány külföld. Ez az ország nem a gerinces embereknek való, hanem csak a protekciós majmoknak, tisztelet a kivételnek.
2017. jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!