Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen számít, hogy hanyasr...

Egyetemen számít, hogy hanyasra sikerül a vizsga?

Figyelt kérdés
Vagy csak az a lényeg,hogy sikerüljön?

2017. jan. 3. 10:39
 1/7 anonim válasza:
89%

Szia!

Igen, a legfontosabb az, hogy sikerüljön. Viszont az már egyéni dolog, hogy esetleg szeretnél-e ösztöndíjat kapni, és akkor már nem elég sokszor a kettes. Minden csak azon múlik, hogy neked mi a fontos!

2017. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát csak az ösztöndíj miatt fontos?

Erasmusra szeretnék majd jelentkezni később.Ott nézik az átlagot?

2017. jan. 3. 10:48
 3/7 anonim válasza:
100%

Első vagyok.


Kicsit utánanéztem a dolgoknak, és bár igaz, hogy a korábban már lezárt félévekről kell majd dokumentumot benyújtani a pályázatnál, szerintem nem hangsúlyos az eredmény. Viszont csak nagyobb eséllyel indulsz, ha nem mindig csak 2-esek vannak a leckekönyvben.

2017. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Persze, hogy számít. Ha karó, akkor megbuksz, az nem egészséges. Ha akarsz ösztöndíjat, akkor nem árt nekifeküdni a tanulásnak. Amúgy miért vagy ott? Hogy tudást szerezz, vagy, hogy elvergődj valahogy a diplomáig?
2017. jan. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

#4 A befektett tanulás és a kapott jegy nem mindig egyenesen arányos,sajnos.Természtesen azért tanulok,mert érdekel és szeretem ezt a területet,de vannak olyan tárgyak,amik mellékesek és nemis érdekelnek,vagy mondjuk szivatós a tanár stb.Ezért kérdeztem,hogy mennyire számít,hogy hanyas lesz,mert ha a diplomaszerzés szempontjából csak az a lényeg,hogy sikerüljön,akkor nem fogok vért izzadni az 5-ösért.

A fontosabb tárgyakból nyilván igen.

2017. jan. 3. 11:43
 6/7 anonim ***** válasza:
A tanulmányi eredmények valamelyest beleszámítanak a diploma eredményébe is. Nézd meg a tanulmányi vizsgaszabályzatotokban, hogy ez nálatok hogy van. Erasmusba is bele számíthat, lehet jobban kiengednek, ha jobbak a jegyeid.
2017. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A munka sincs mindig arányban a fizuval. Nekem is volt olyan tárgyam, amit nem szerettem (pl. latin), de azt is megcsináltam 4-esre. A tudás a lényeg, nem a jegy.
2017. jan. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!