Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átmenjek másik suliba?

Átmenjek másik suliba?

Figyelt kérdés

Az osztályom NAGYON ROSSZ,de TÉNYLEG szerintem ehhez hasonlót még senki nem látott.

Na mindegy,szóval ugye mint ahogy olvashattátok,nagyon rossz az osztályom. Én vagyok az egyetlen jó tanuló ezt most nem azért írom,hogy felvágjak,de kitűnő vagyok.Eddig volt is egy legjobb barátnőm,aki szintén kitűnő volt,de ő most elment másik suliba,és SAJNOS nem is tarjuk a kapcsolatot (mindegy,ez hosszú). És ugye most,hogy csak egyedül vagyok,így sokkal többet cikiznek is emiatt. És az összes bunkó (bocsánat a szó használatáért) a "nagymenővel" az élen elkezdenek cikizni,meg ha mondjuk dogát írunk és mindenki rossz jegyet kap,kivéve én, akkor mindenki elkezd pofát vágni,meg hogy jaj persze,hogy csak ő lett ötös... Ja és szinte egy normális, hozzám illő lány nincs az osztályban... Na mindegy,szóval az lenne a kérdésem,hogy van-e tippetek,hogy hogyan vészelhetném át ezt a maradék pár évet,? A másik suli nem lehetséges:-(


2017. jan. 5. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

"Átmenjek másik suliba?"

...

"A másik suli nem lehetséges:-("


Csak szerintem válaszoltad meg a saját kérdésedet, vagy én nem értem, valamelyik mondat jelentését? :o

2017. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Attól füg hányadikos vagy mondjuk 7. ben nincs értelme ámeni másik iskolába de 5. ben még érdemes lehet
2017. febr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a 2-sel! 7. félévkor mentem át egy másik suliba és egyáltalán nem bántam meg..sőt, még 8.-ban is megéri szerintem. :)

Ugyanolyan indokaim voltak akkor mint neked, és hidd el, felvételikor nagyon nagy plusz motiváció ha látod a többieket is tanulni, illetve ha olyan a tanítás is. Továbbá ha cikiznek, az nagyon rá tudja nyomni a bélyeget a hangulatodra, és elveheti a kedvedet az egész sulitól..és ez nem jó :/

Miért nem lehetséges a másik suli? (szüleid mit szólnak hozzá? ha elmondod, hogy piszkálnak téged, biztos másképp fognak hozzáállni a kérdéshez).

De ha nem jönne össze, néhány túlélő tipp:

-járj el valamilyen külön szakköre, nem sulis, hanem külsősre (sport pld)

-tanulj! akkor is ha bántanak, de a végén te jársz jól. legyen az a motivációd, hogy "csak jól sikerüljön a felvételi!" -mert ha egy jó gimibe kerülsz, jobb lesz a közösség is és az sokat számít.

-légy a kicsikkel sokat (és itt 1.-től 7.-ig értem a "kicsiket":D). főleg ha szereted a gyerekeket. :)

-órákon inkább legyél csöndes. amikor kérdez a tanár akkor válaszolj rá normálisan persze, de a véleményedet tartsd meg magadnak. Ha inkább passzívan viselkedsz, talán megunják a szekálásodat.

-nem kell velük jófejkedni, vagy bocsánatot kérni amiért nagymenőzöd őket, de ha azt látod, hogy valaki ép nyit feléd, akkor légy kedves vele szemben.

-és légy akkor is vidám!:D Magad miatt :)

Hajrá, ha van kedved írj privátban miújság éppen az osztályban.;)

2017. márc. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!