Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akkor most legfeljebb hány...

Akkor most legfeljebb hány kreditet is használhat fel egy tanuló, ha tegyük fel ki akarja használni az összes ingyenes kreditjét. Mennyi a maximálisan elérhető kreditszám?

Figyelt kérdés

Elég sok tantárgy érdekelne. 180 kredites alapképzésről lenne szó. Valahol azt olvastam, hogy 170 a kötelező kredit, 10 pedig a kötelezően választható, máshol pedig azt olvastam, hogy az összes kredit 10%-a használható fel szabadon, tehát jelen esetben a maximálisan elérhető kreditszám 198, amiből 18 tartalmazza a szabadon választható tantárgyakat (és a 10 kreditnyi kötelezően választható tantárgy vajon beletartozik ebbe? Vagy akkor tulajdonképpen 28 kredit fordítható szabadon választható tárgyakra?)

Eléggé összezavarodtam. Előző félévben az ETR automata módon megcsinálta az órarendemet, most viszont már magunknak kellene összeállítani. Szóval előre is köszönöm, ha valaki rendet tudna rakni a fejemben!



2017. jan. 6. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ami téged megzavart, az a 10%-os KREDITTÚLLÉPÉS, ami viszont a felvett kreditekre vonatkozik.

Tehát természetesen az összes kötelező tárgyat teljesíteni kell, azon kívül pedig minimum annyi választhatót, hogy meglegyen a 180 kredit.


Azaz, ha pl. van az egyetem alatt 2 db kétszer felvett tárgyad 8 krditért, meg mondjuk felvettél két választható tárgyat pluszban 4 kreditért, akkor lesz 184 TELJESÍTETT és 192 FELVETT kredited.

Mivel a 192 kevesebb, mint a 180 110%-a, ezért nem kell fizetned.


De ha lenne mondjuk 5 kétszer felvett tárgyad 20 kreditért, akkor már akkor is 200 felvett kredited lenne, ha választhatókból csak a kötelező minimumot vetted volna fel, így 2 kreditért kellene fizetned. (Ha meg lenne még több pluszban felvett tárgyad emellé, akkor arányosan többet kellene fizetni.)


Tehát: A 10%-on felül FELVETT krediteket kell kifizetni!

2017. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Donald J. Trump ***** válasza:

Két különböző dologról van szó:

180 kredites képzésen a kötelezően teljesítendő rész úgy áll össze, hogy megcsinálod a 170 kötelező órarendi tárgyat meg még választható tárgycsoportokból 10-et, de azt is kötelező jelleggel. Nem azért választható, mert eldöntheted, hogy megcsinálod-e vagy sem, hanem azért, mert arról van jogod ítélkezni, hogy a felkínált lehetőségek közül melyik az a 10 kredit, amit elvégzel. Eddig semmi fifika nincs benne (mondjuk inkább 150/30 vagy hasonló arányban szokták felosztani a tárgyakat, nem tudom a te infód mennyire hiteles, de maradjunk annál, hogy az).

De ha te úgy döntessz, hogy érdekelnek más ismeretanyagok is, akkor az intézmény fel szokta kínálni annak a lehetőségét, hogy +10-15% kredited ingyen vagy olcsón (párezer forint) elvégezhess. Ez jó annak, aki hobbiból érdeklődik valami iránt vagy csak más szakirányban szeretne továbbtanulni és ehhez szükséges számára több kredit teljesítése az adott ismeretkörből.

2017. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ mindkettőtöknek, így most már értem, nagyon sokat segítettetek vele!
2017. jan. 9. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!