Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 16. kerületi Szerb Antal...

A 16. kerületi Szerb Antal Gimnáziumról szeretnék hiteles információhoz jutni az ott tanuló diákoktól vagy szüleiktől. Tudnátok segíteni, hogy könnyebb legyen a döntésünk a suli választásnál?

Figyelt kérdés
Érdekelne a meglátásotok az iskola hangulatáról, a közösségről, a tanári elvárásokról, a tanár-diák viszonyról, a suliban való angol nyelvoktatásról.

2017. jan. 2. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bár én nem oda járok,de anyukám ott tanult és ő nagyon szerette! Ezzel a válasszal szerintem nem jutottál előrébb, mivel ez a nyolcvanas évek vége-fele történt. Viszont sok ismerősöm jár oda és szerintük a tanárok megértőek, ha problémád van velül nem fogják kitépni a hajadat. Mindent meg tudsz velük beszélni, nagyon segítőkészek. És előny a bejutáshoz, ha egy rokonod oda járt valamikor!
2017. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Én oda jártam előkészítőre és a barátaim is oda járnak:

-Ha az átlagod 3,7-nél lejjebb megy kivágnak

-Az iskola maga nagyon családias

-nagyon nagy hangsúlyt fektetnek a sportra

-a tanári elvárásról nem tudok semmit mondani(úgy is tanárfüggő)

(Hatalmas udvara van és olyan mintha az ember egy ligetbe menne el.) Remélem segítettem :)

2017. jan. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Utolsó, kivágni azért neim vágnak ki.
2017. jan. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
*nem
2017. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Eszméletlenül jó hely, szerintem életem legjobb döntése volt ezt írni anno az első helyre! A hangulat, a légkör családias, és nem az a versenyistálló típusú hely, ahol agyonhajtják a diákokat. Tanári elvárások mint egy normális gimiben, itt is vannak bőven, de ez persze kell is a jó érettségihez. A tanároktól bármikor kérhetsz segítséget, a saját szabadidejüket képesek csak egy ember miatt is akár korrepetálásra áldozni, ha valami nem megy az illetőnek. Ha támad egy jó ötleted, mint pl egy iskolai tehetségkutató verseny, ők bármikor szívesen támogatják a megvalósítását, meg ilyenek... A lényeg, hogy nagyom figyelnek ránk, diákokra :)

A nyelvoktatás egész színvonalas, 7-8.-ban 3 csoport, 9.-től 5 csoport van angolból. A Headwayből tanítanak, ha érdekel.

2017. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az infókat:-) az utolsó kommentelőtől kérdezném, hogy te a 6 osztályos gimibe jelentkeztél vsgy az 5? Milyen eredménnyel jutottál be? És higy lehet, hogy itt nincs szóbeli? Ez miért lehetséges? Mikor mindenütt olyan listákat irnak még plusszban a bejutást illetően.
2017. jan. 16. 07:51
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, én hatosztályosba mentem, 120 ponttal. Szóbeli felvételit meg nem muszáj tartani, ez a gimin múlik, h van-e vagy sem. Szerintem jobb is, hogy nem volt, az csak plusz stressz :)
2017. jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*uccsó voltam
2017. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ:-) én sajnos lecsúsztam az előkészítőről. A Szent Lászlóba sikerült magyarra csatlakoznom. Nekem az a suli is számitásba van. Persze sok múlik a központi pontszámtól is. A félévim jól sikerült. Nagyon izgulok mi lesz a sorsom, de bizok a legjobbakban:-)

Nyekes osztályba (angol) szeretnék bejutni. Van anyanyelvi tanár angolból? Te melyik nyelvet javasolnád 2. -nak? olasz vagy francia?

2017. jan. 25. 01:17
 10/12 anonim ***** válasza:
A franciát javaslom, abból az egy tárgyból van anyanyelvi tanár is. Angolból sajna nincs :/
2017. febr. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!