Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinus miért van ennyire...

Baka15 kérdése:

A Corvinus miért van ennyire felkapva?

Figyelt kérdés

Mivel jobb mint más egyetem?

Szinte már státusz szimbólum oda menni sokszor ezt éreztetik velem.

Van egy Corvinusos ismerősöm (Nemzetközi tanulmányok szakon, ha jól tudom ez a szak neve) és komolyan annyira el van szállva magától, hogy oda jár.

Nektek mi a véleményetek?



2017. jan. 10. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Azt, hogy nincs ennyire felkapva és nem is ennyire erősek, hisz a dobogóra sem magyar sem külföldi szintne nem fértek fel az elmúlt felmérésben. Inkább csak az, hogy a sok angol nyelbű nemzetközi szak miatt úgy gondolják, hogy ők a nagymenők mert sok külföldit összeszedtek, bár MO-n ez nem tudom miért ilyen nagy büszkeség.....
2017. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Mert amolyan "elit" egyetem. Olyan mint a Harvard csak magyarban. A Corvinusra járnak a legjobb diákok (érettségi pontszám alapján), a legsikeresebb vezetők, politikusok általában Corvinuson végeztek.
2017. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
44%

a gazdasági szakok tényleg viszonylag erősek,de a 'magyar Harvard'-ot eszedbe ne jusson bevenni, mert fényévekre van a kettő egymástól :D

ha például az egyik legrangosabb egyetemi rangsort, a Times Higher Education-t nézzük, a Harvard a világ 10 legjobb egyeteme között van (idén a 6.), míg a Corvinus...nos, rajta sincs a listán. Ezen egyébként az ELTE 123. (de csak a 'feltörekvőket' külön osztályzó, tehát nem a világviszonylatú listán)

Egyébként a magyar közvélemény az ELTE-SOTE-BME hármast tartja többségben a legjobbnak.

2017. jan. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
23%

#3 még mindig:


jaah és az egy dolog hogy a Corvinuson sok helyre magas a ponthatár, de a magyar diákok legjobbjai nem oda mennek, hanem koccolnak külföldre egy tényleg színvonalas egyetemre.

Ezzel nem lehúzni akartam a Corvinust, nem rossz a maga kategóriájában, csak kezeljük a helyén ;)

2017. jan. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

"mert fényévekre van a kettő egymástól :D " Ezért mondtam hogy olyan mint a MAGYAR Harvard. Tudom, hogy össze sem lehet hasonlítani a kettőt egymás mellett, de olyan szempontból, hogy a Harvard is politikai-, pénzügyi elitet képez és a Corvinus is, úgy már igen. Pont emiatt, mert "elitképző" van olyan nagy hírneve, presztízse.


"Egyébként a magyar közvélemény az ELTE-SOTE-BME hármast tartja többségben a legjobbnak." Ehhez nem adatokat használtál, hanem hasraütésszerűen mondtál azt a 3 egyetemet. Magyarországon kétségtelenül a Corvinusnak van az egyik legnagyobb presztízse (lásd: előző résznél), ezt a kérdező tapasztalai is alátámasztják és magad is biztosan észrevetted.


"jaah és az egy dolog hogy a Corvinuson sok helyre magas a ponthatár, de a magyar diákok legjobbjai nem oda mennek, hanem koccolnak külföldre egy tényleg színvonalas egyetemre." Ezt is hasraütésszerűen állítod. A Corvinusra felvettek felének 450+ pontja van, nemzetközi gazdálkodás szakon pedig 476 az átlagpontszám(Forrás: [link] Mivel 500 pont a maximum, nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy igenis a magyar diákok legjobbjai mennek a Corvinusra. Egyébként beavatlak egy kis titokba: az alapképzést annyira nem számít, hogy hol végezted, az inkább a mesterképzésnél van. A Corvinus MBA képzése a 3. legjobb kelet-európában (forrás: [link] persze egy nyugati egyetem mesterképzésével nem lehet összehasonlítani, ezért is megy ki a corvinusok nagyrésze külföldre mesterre.

2017. jan. 29. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


elrontottam a linkeket :D


1.: [link]


2.: [link]

2017. jan. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Az utóbbi időben azért ugrott meg a külföldre jelentkezők száma, mert sok népszerű szakon húztak magas ponthatárt. Aki emiatt megy ki, az nyilván nem a legjobbak közé tartozik. Azok, akik tényleg zsenik, pedig százas nagyságrendben mennek ki (eleve nem mindenki engedheti meg magának), ami elhanyagolhagó arány. Szóval igen, tényleg az ország elitje jár ida. De fontos megjegyezni, hogy ez csak a gazdasági területre igaz. Az ország mérnökelitje BME-re megy, orvoselitje SOTE-ra stb. (bele sem merek gondolni, hogy most hány embert bántottam meg).
2017. jan. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
17%
Kedves utolsó remélem tudod hogy hihetetlenül sznob vagy.
2017. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gazdasági területen van inkább felkapva, és a BGE-t sajnos a saját diákjaik is lejáratják, a BME-re meg folyton mondják, hogy az műszaki egyetem maradjon ha lehet. Egyébként valóban sok jó tanár van a BCE-n, és a diploma értéke a piac által egészen magasra van értékelve. Egyébéknt tényleg rengeteg kis főiskola és egyetem próbálkozik gazdasági szakokkal.. sikertelenül. Így ha talán egy BCE-s hallgatónak ha nem is kellene elszállnia, de a területen, biztosan top3-as. És számos szempontból Top1. (erről a hallgatók is tudnak)
2017. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!