Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Menny idő nulláról felkészülni...

Menny idő nulláról felkészülni emelt magyar érettségire?

Figyelt kérdés
Sajnos az iskolákban a maximum cél a tanároknak is, hogy "meglesz a kettes". Mint az iskola egyetlen továbbtanulni tervező diákja, magamtól kell felkészülni. Most májusra. Későn kaptam észhez, de még behozhatom?

2017. jan. 10. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért olvastál sokat szépirodalmat? A magyar tanár nem tud segíteni?
2017. jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A magyar tanárom kiröhögött.

Sokat olvasok, de elég megoszló műfajokban.

2017. jan. 10. 13:16
 3/7 anonim ***** válasza:

hm. és az idegen nyelvet tanítók közt nincs normális?

Ha bölcsész szak felé orientálódsz ne pazarold az idődet szemétre, bulvárra. Értékes irodalmi alkotásokat kell olvasni. Jó végigolvasni egy nagy író életművét- pl Lev Tolsztoj a nagy regényeit - ennek nem az olvasottság elérése a lényege, hanem az írói alkotómódszer, az írás lényegéhez segítő. A nyelvtanhoz biztos, hogy segítő tanár kellene. Melyik megye? Nincs valahol elérhető előkészítő?

2017. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Irodalomtörténethez nagyon jó, zseniális Szerv Antal A világirodalom története. A magyar irodalom története is jó.

[link]

könyvtárból vedd ki

2017. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*Szerb Antal :D
2017. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Nem tudok a környéken előkészítőt, amire még jelentkezni lehetne.

A baj, hogy tényleg nulláról indulok. Minden tanácsot nagyon szépen köszönök előre is, ha valaki még írna :) Jól jönnek.

2017. jan. 10. 15:48
 7/7 anonim ***** válasza:
szia, én tavaly írtam emelt magyart, 90% lett, ha gondolod, írj és segítek. Én voltam előkészítőn, de kár volt... :)
2017. febr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!