Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnék májusig minnél...

Hogyan tudnék májusig minnél jobban felkészülni a magyar emeltszintű érettségire? Mi kell hozzá? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Középszinten már érettségiztem belőle,az ötös lett.
2010. aug. 26. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor ne aggódj! :-)

Esetleg visszamenőleg megnézegetheted az elmúlt évek feladatait...

2010. aug. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem könyv kell hozzá.

(egy régi érettségiző).

2010. aug. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nézd át a fontosabb magyar írókat, költőket

életrajzukat, pályaképüket...mert az első részben lehet kérdés ebből, sőt szokott is lenni

az a nehéz, h bárkit kaphatsz :S úh nagyjából mindenkit tudni kell (Balassi, Zrínyi, Csokonai, Berzsenyi, Kölcsey, Vörösmarty, Petőfi, Arany, Madách, Ady, Kosztolányi, Mikszáth, Móricz, József Attila..biztos hagytam ki párat)

meg nézd át a gyakorlati írásbeliség feladathoz, h melyik szövegtípusnak mi a jellemzője

érvelő feladathoz az érvelő szöveg felépítését

meg dolgozd ki a szóbeli tételeket, ha már nyilvánosságra hozták :) az sem könnyű, mert nem mindig fedik le a középiskolai anyagot a tételek..mindig van vmi plusz, aminek utána kell olvasni

2010. aug. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
'minél' egy n, 'emelt szintű' két szó
2010. szept. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!