Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar érettségire mennyi idő...

Magyar érettségire mennyi idő alatt lehet felkészülni, ha eddig sík hülye voltam belőle? :D

Figyelt kérdés

Úgy értem ,hogy sík hülye voltam, hogy 2-es lett a magyar érettségim középszinten, 38 % :(

A gyorsaságomon kellene javítanom, mert a szövegértés úgy nézett nálam ki ,hogy a kb. 11 feladatból 6-ot tudtam befejezni, pedig jók lettek, amiket csináltam. de hát rám várt még majdnem ugyanannyi feladat!

Na a novellaelemzésen kell dolgoznom még, de lesz segítségem a felkészülésben! Mert van egy magyartanár ismerősöm! szerintetek menni fog? igazából tavasszal már jó lenne érettségizni!



2016. aug. 23. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha középszinten szeretnél menni újra, egy évnek elegendőnek kell lennie.

Emeltre ilyen háttértudás kevés lenne.

2016. aug. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Innestől kezdve májusig egy rakat időd van. A szövegértést be lehet gyakorolni, egyelőre még tényleg elég lassú vagy. Ennek is van módszertana, a tanár tud benne segíteni.

Az elemzésekről és érvelésekről már ne is beszéljünk, tele van betanulható klisékkel, csak lökni kell mellé dumát, amit szintén szép, meghatározott rendben le tudsz vezetni.


A legjobb viszont az lenne, ha ahol majd érettségizni fogsz, az ottani magyar tanárt felkeresnéd, vagy esetleg a diákokat befűzni, hogy a szóbeli tételeket megadják neked. Ez nem csak iskolánként de még tanáronként is változó lehet. És itt is lehet a legnagyobbat csúszni, a szóbeli sokat számít. Irodalom+nyelvtan összesen 40 tétel. Ha mindennap csak ötöt megtanulsz, na jó tegyük fel max. ötöt, akkor két hét alatt lazán megvagy. Viszont aztán is ismételgesd őket egészen érettségiig, hogy ne felejtsd el.


A szövegalkotást meg gyakorold, írj régieket, javíttasd ki tanárral, érettségi előtt meg nézd át őket.


A legnagyobb gond talán az, hogy idéntől már változnak az érettségik, viszont ha megvan a szövegértés, szövegalkotás készséged, nagy baj már nem érhet.


Sok sikert!

2016. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! igyekszem!
2016. aug. 23. 18:02
 4/4 A kérdező kommentje:
egyébként, igen közép szinte gondoltam. Az bőven elég a továbbtanuláshoz. Emelt szinten meg se próbálnám, eszembe se jutna :D
2016. aug. 23. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!