Egyetem segítségek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén kéne szakot választanom, hogy merre is tanulnék tovább. Mindenképp szeretnék tovább tanulni, de hiába keresgélek már hónapok óta, nem találok egy irányt sem, ami megfelelő lenne. Van ahova nagyon magas a ponthatár, van ahova nem magas, viszont azzal a diplomával nehéz elhelyezkedni, stb.

Tudnátok segíteni? Kb. 360-400 pontom lesz, viszont, hogy mi érdekel azt nem tudom. Kimondva semmi sem érdekel, de percek alatt megkedvelek bármit.

Milyen szakokat ajánlotok, ahova nem kell magas ponthatár? Esetleg személyes tapasztalatok is jól esnének:)

Köszönöm



2017. jan. 10. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Én kb. 400-440 pont közé fogok esni valahol, az ugye még a legtöbb közgazdász szakra alapból nem is elég, de nekem azok ki is esnek a szórásból mivel NAGYON gyenge a matekom. Középszinten hármasért küzdős szint. Egyetemen egy közgés szakon meghalnék az első félévben. Ezért az alacsonyabb ponthatárokból kellett választani, végül is ELTE politikatudományok (396), NKE közigazgatás-szervező (377), PPKE politikatudományok (334) lesz ebben a sorrendben. Anglisztikán gondolkoztam még de sok értelmét nem láttam, magában semmit nem ér. Fordítani lehet diploma nélkül is pénzért, magántanár lehetek diploma nélkül, rendes tanár nem lehetnék azzal a diplomával sem, idegenvezetőre meg van OKJ képzés is, ahhoz sem kell diploma. Úgyhogy azt hagytam. Politikatudományokra (vagy politológia, ugyanaz) sokan mondják, hogy nem lehet elhelyezkedni vele, de egyrészt ha egy statisztikát nézel, akkor a diplomát szerzők 61%-a végez diplomás munkát miután befejezte az alapképzést, miközben mondjuk egy turizmus-vendéglátás szakon végzetteknek csak 45%-a, pedig azt mondják azzal könnyebb elhelyezkedni. Szóval nem is csak el lehet vele helyezkedni, hanem a többség diplomás munkát kap vele. Másrészt meg ezek az emberek akik ezt mondják azok bele vannak gyógyulva a közgazdász-mérnök-jogász hármasba, csak az a három fajta diploma a jó, a többi nem ér szart se, azzal dolgozni se tudsz elmenni, csicska leszel a mekiben, büfészak, stb. Ne akarja már nekem bebeszélni senki, hogy ha nincs közgazdász-mérnök-jogász diplomám, akkor nem lesz soha egy jól fizető állásom... Nem csak ez a három szak létezik... Akármivel el lehet helyezkedni ha komolyan csinálod. Meg jobb ha van egy akármilyen diplomád mintha semmilyen nem lenne szerintem.
2017. jan. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Itt nézegettél? Itt vannak a szakok: [link]
2017. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!