Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szlovákiából szeretnék vagy a...

Szlovákiából szeretnék vagy a BCE-re vagy a BGE-re menni. Egyik ismerősömnek aki itt tett középszintű angol érettségit emelt szintűnek számították be. Ez mitől függ? Hol tudok utánanézni esetleg, hogy a konkrét egyetemen úgy számítják e?

Figyelt kérdés

2017. jan. 10. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem a konkrét egyetem számolja be így. Központi felvételi van, alapképzésen. Lehet, hogy csak félrenézték, eltévesztették és azért lett belőle emelt, ha igaz, amit mond.

Honosítanod kell az érettségidet Magyarországon, főleg, ha szlovákul van, de ha magyarul is van, akkor lehet, hogy csak fel kell töltened az efelvire, azt majd ott eldöntik minek számítják be.

2017. jan. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor lehet rá esély? Mert ha mégsem, akkor ebből következik a kérdés, hogy ha az adott egyetem a matekot és az idegen nyelvet veszi profiltantárgynak, és én csinálok egy B2-es, azaz középszintű angol nyelvvizsgát, akkor azt az egyetem beszámítja, és megadja érte a 28 pontot? Vagy ha még + pontot szeretnék, akkor muszáj C1-es vizsgát csinálnom?
2017. jan. 10. 22:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Szlovákiában szinten van angol nyelvbol 2 szintu erettségi. Ha emeltszintut csinálsz, az iskolátol kell kérni még egy igazolást ha netán automatikusan nem adna arrol, hogy mennyi oratok volt az adott tárgybol, ez érvényes a szlovák nyelvre is, és akkor elismerik kozépszintu nyelvvizsgának, tehát a szlovákért is kapsz 28 pontot, és ha az adott egyetemre számítanak pontokat angol nyelvbol, akkor az angol emeltszintu érettségiért plusz 50 pontot kapsz majd, tehát elvileg az emeltszintu érettségivel joban járnál.
2017. jan. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szia! A B2-es angolt emelt szintűként számítják be. Legalábbis tavaly még így volt. Mi is B2-es angolt tettünk le tavaly, és úgy számították be.
2017. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szlovákot pedig tavaly C1-es felsőfokúnak vették, szóval +40 pontot jelentett, csak arról kell igazolás sulitól.
2017. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha szlovák nyelven tanultál és szlovákul is van a bizid, szlovákul érettségiztél, akkor azért kapsz +40 pontod, mert felsőfokú nyelvvizsgának számít. Így kell honosíttatnod az Oktatási Hivatalnál, vagy így fogják honosítani, ha feltöltöd az efelvire jelentkezéskor. Emelett ha van egy angol emeltszíntűd és az angol az felvételi tárgy, akkor megkapod rá a +50 pontot. A többletpontjaid max. 100 lehet, ha több lenne, akkor is csak 100 számít.

Kérdezd az Oktatás Hivatalt a hivatalos eljárásról, hogy mit kell tenned, csak egyszerűen feltöltened jelentkezéskor vagy előtte honosíttatni kell-e?

Vagy ha két nyelvű a bizid, akkor csak elég feltölteni szerintem.

2017. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, én Szlovákiában tanulok, de magyar gimnáziumban. Van kötelező szlovák érettségi is, de ez lényegtelen. A honosítástól nem félek, a bizonyítványom félig magyar, félig szlovák nyelven lesz kiállítva. Az iskolába, ahova készülök, a szlovák nyelv nem számít, így arra + pontot nem kaphatok, hacsak nem nyelvvizsgát csinálok, de nem tervezem :D Így az angol nyelv maradt. Köszönöm mindenesetre a segítséget!
2017. jan. 11. 19:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A szlovák nyelv minden egyetemen számít, a nyelvvizsga +28 vagy +40 pontot ér minden egyetemen, ha nincs meg a 100 pontod máshogy.
2017. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A B2-es angol érettségirol is kell igazolás, és a szlovákrol is az iskolábol. A kétnyelvu bizonyitványt elfogadják.
2017. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!