Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy Pázmány jogi vagy...

ELTE vagy Pázmány jogi vagy politológiai szakról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ezen a két iskolán és két szakon gondolkozok, bár leginkább jog és leginkább Pázmány. De szívesen várok véleményeket és tanàcsokat.

-Érettségire mennyit tanultatok?

-Milyen volt belerázódni az egyetemre?

-Nem rossz, hogy konkrétan "semmi életed" nincs egyetem mellett?

-Mennyit tanultok kb. 1 hèten és mennyire nehéz a vizsgákra felkészülni?

-Naponta mettől meddig vagytok bent az iskolában?


Nagyon szépen megköszönném, ha tudnátok válaszolni a kérdéseimre.


2017. jan. 13. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Elte jog

-Érettségire nem sokat

-A közösségbe könnyű, az első vizsgaidőszak kemény volt; római jog és egyetemes állam- és jogtörténet tizedelte a népet. (Ha jól tudom az utóbbit már más névvel és tematikával oktatják felsőbb évfolyamon, legalábbis az eltén)

-Van élete az embernek az egyetem mellett

- Egy héten a szorgalmi időszakban kb. nettó tíz órát tanultam, mondjuk ez változó (a zh-k függvénye)

Vizsgaidőszakban egész nap tanulni kell.

A vizsgákra való felkészülést meghatározza, hogy milyen tárgyról van szó; első évben egyértelműen a római jog a legnehezebb tárgy, arra (nulláról indulva) legalább egy hetet kell napi tizenkét órában magolni az első félévben.

- Én úgy emlékszem, hogy hetente átlagban olyan harminc óránk volt (az órák többsége 2x45 perces), de nem feltétlenül reggel nyolctól vagy bent kettőig, hanem lehet olyan tárgyad, ami csak délután vagy késő este van, ellenben lehet reggel be sem kell menned, csak mondjuk délben.

(Sokan előadásokra be sem járnak)

2017. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja! Politológiát felejtsd el, azzal nehéz elhelyezkedni, ha pedig az akarsz foglalkozni, akkor azt jogászként is megteheted.

Nem fikázom a pázmányt, ismerek olyanokat, akik ott végeztek és szakmailag topon vannak, de ha választhatsz, akkor válaszd az eltét!

2017. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ide szeretnék jelentkezni idén, nekem ELTE lesz eső helyen, másodikon Pázmány jogász, állami + önköltséges is, de nagyon remélem, hogy összejön az állami
2017. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a Pázmányra járok. Semmivel sem rosszabb mint az ELTE. Az eltének csak a neve nagy, amit bizonyít egy friss kutatás, hogy a Pázmány jogi kara végzett a legjobb helyen Magyarországon.

Nos, most vizsgaidőszakban Alkotmányjogra, Bevjogra és Alkotmánytörire tanulok a legtöbbet. Változó, hogy mire mennyit. Most ezekre napi 5-6 órát. Az első félévben eléggé laza volt az órarendem, pénteken nem volt suli, hétfőn pedig nem kellett bejárni a szabvállra, így az is offos volt. (sajnos a következő félév nem ilyen lesz)

2017. jan. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!