Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg a nyelvtudás a legfont...

Tényleg a nyelvtudás a legfontosabb?

Figyelt kérdés

Most 8. osztályba járok és a továbbtanulás kapcsán rengetek jöttek fel ilyen témák.

Van egy tanárom, akit nagyon szeretek, őneki szikla szilárd meggyőződése, hogy a nyelvtudás a legfontosabb a 21. században, ezért a gyerekét is kéttannyelvűbe akarja íratni.

A keresztanyukámmal is beszélgettem erről, szerinte ennyire nagyon nem kell nyomatni a nyelveket. Ő is volt fiatalabb korában bébiszitterkedni Németországban és ő úgy látja, hogy az ember tényleg tanuljunk meg normálisan egy nyelvet, de nem kell mindenáron kéttannyelvűbe meg emelt nyelvoktatásosba menni.

Nektek mi a véleményetek?


2017. jan. 14. 21:02
 1/5 A kérdező kommentje:
*rengetegszer
2017. jan. 14. 21:03
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Egyértelműen a nyelv a leggfontosabb anélkül ma nem mész olyan sokra mint nyelvel. Tehát lehet neked bármilyen diplomád szinte minden területen használni fogod a nyelvet plusz anélkül már nem is adják ki mármint középfok nélkül. Én Gépészmérnöknek tanulok és duálisba járok ami azt jelenti cégnél vagyok kint és engem is a felső angol nyelvvizsgámmal vettek fel részben .Meg van olyan ismerösőm akinek nincs magas iskolai végzetsége mégis vezező beosztásban dolgozik egy cégnél mert tud 2 nyelven
2017. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Igen, a nyelvtudás nagyon fontos, és bármilyen terület is érdekel majd később, annak mindenhol hasznát veszed.

A kéttannyelvű nem fontos (szerintem nem is szerencsés, a O. évfolyamnak a környezetemben én inkább a hátrányait láttam), de egy "sima" nyelvtagozat sokat segíthet abban, hogy az iskolai tanulmányaid keretében hatékonyan megtanulhass akár két nyelvet az érettségiig!

2017. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! #2-es, leírnád ezeket a negatív dolgokat a kéttannyelvűről?
2017. jan. 15. 16:50
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

A kéttannyelvű hátrányai (szerintem)

- egy évet vesztesz (4 év is bőven elég a gimiből - ha még évvesztes is vagy 20 leszel mire érettségizel, és olyankor már sokan türelmetlenek, hogy még mindig a gimiben "ragadtak") - ha erre rájön az, hogy mondjuk második próbálkozásra vesznek fel az egyeteme és/vagy csúszol az egyetemen, ez íg összeadódva már nem tesz túl jól lelkileg (mondjuk utólag visszatekintve az ember tudja, hogy nem sokat számít az az egy-két év, de megélni akkor is rossz)

- a nyelvtanulás hatékonysága KIZÁRÓLAG azon az egy-két tanáron múlik, akit kapsz. Ha jó, az nagy előny, de ha akár csak átlagos, már nem túl hatékony. Ha meg mondjuk valamiért nem is szimpatikus, akkor is nézned kell egy éven keresztül minden nap napi több órában, és akkor is tőle függ a jegyed:S

- a többi tárgy tanulásából kiesel, egy csomót felejtesz (az a pár "szinten tartó" óra kb. semmire sem jó) Van, aki később nem is tudja újra igazán felvenni a fonalat.


Én sima nyelvtagozatra jártam, és az osztály felének volt két középfokú nyelvvizsgája az érettségije mellé, az osztály ötödének volt felsőfokúja is. Az unokatestvérem kéttannyelvűbe járt, kapott egy "fő" angol tanárt, akivel az első perctől kezdve zsigerből utálták egymást, és aki egy középfokú nyelvvizsgát össze tudott kaparni az érettségiig, az már hatalmas eredménynek számított:( - emellett ő is azok közé tartozott, akik jelentősen rontottak az általános iskolai eredményeihez képest, nem azért mert nem volt esze hozzá, hanem kiesett a ritmusból, és nem tudta már összeszedni magát


Mindent összevetve szerintem túl kockázatos ahhoz képest, hogy plusz év nélkül, "csupán" emelt óraszámban is meg lehet tanulni a gimi alatt, külső segítség nélkül is két nyelvet is.

2017. jan. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!